Danske Bank předpovídá pro kurz dolaru a jenu klidný rok

16:02 | wa pe | Diskuze

Odborníci z Danske Bank přinášejí odhady vývoje kurzu měnového páru USD/JPY v nadcházejících dvanácti měsících.

Ilustrační foto: Jimmy Baikovicius

 

Měnový pár USD/JPY se zdá být značně nadhodnocený. Parita kupní síly je na úrovni kolem 83 zatímco model MEVA Danske Bank se oprávněně pohybuje kolem hodnoty 105.

Nekomerční (spekulativní) pozice yenu je podle Mezinárodního měnového trhu (IMM) zpátky na neutrálních úrovních. Předpovědi Danske Bank se pro měnový pár pohybují následovně: 124 za měsíc, 124 za tři měsíce, 125 za šest měsíců a konečně 125 za dvanáct měsíců.

Danske očekává, že v příštích třech měsících USD/JPY dále poroste podpořen relativní měnovou politikou, jelikož se v prosinci očekává zvýšení úrokových sazeb FEDu. Nicméně výraznější rally se na terénu USD/JPY pravděpodobně konat nebude, jelikož se pravděpodobný krok FEDu v otázce zvýšení sazeb odráží již v současném vývoji. Danske odhaduje úroveň 124 v horizontu jednoho měsíce a třech měsíců.

S tím jak se pro dalších dvanáct měsíců jeví nový program kvantitativního uvolňování pod taktovkou Bank of Japan nepravděpodobným, očekává banka, že měnový pár zůstane na hodnotách mezi 120 a 125 po delší dobu. Relativní měnová politika zůstane nadále důležitým faktorem v dalším vývoji měnového páru, ale značné podhodnocení jenu pravděpodobně povede k ustálení situace. Odhady stojí na úrovni 125 za šest a dvanáct měsíců. Experti z Danske Bank se domnívají, že výraznější pád páru USD/JPY je nepravděpodobný, jelikož by se v takovémto případě dala očekávat rozhodná akce ze strany japonské centrální banky, a tak zůstává vyšší míra rizika pouze s ohledem na pohyb vzhůru.

Zdroj:eFXnews
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.