Danielle Town, mladá úspěšná žena, která si zamilovala akcie

11:25 | Ne Ro | Diskuze

Podle Danielly by se měli mít před současným akciovým trhem ve Spojených státech na pozoru především nováčci a příslušníci mladší generace. Ani tak přitom nejde o to, že by díky jeho volatilitě mohli jedním šmahem přijít o pracně nastřádané peníze, ale spíš o to, že by díky tomu mohli na akciový trh zcela zanevřít.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Podle Danielly existuje několik pravidel, jimiž by se měl nováček na akciovém trhu řídit:

1)      Permanentně šetřete, tj. odkládejte si část vašich příjmů stranou.

2)      Část pravidelně odkládaných prostředků posléze investujte. Třeba na akciovém trhu.

3)      Neustále pečlivě zvažujte, zdali si to či ono zboží opravdu nezbytně musíte koupit, anebo zdali si ho můžete více či méně v pohodě odepřít. Naučte se říkat ne!

4)      Udělejte si analýzu svých výdajů za posledních několik měsíců a vyznačte si položky, které představovaly retrospektivně zbytečné útraty.

5)      Minimalizujte výši svých dluhů. Nepořizujte si pokud možno běžné věci jako třeba spotřební elektroniku na úvěr. Kupovat vánoční a podobné dárky pro vaše blízké na úvěr je absolutně nepřípustné! Tažte se též, zdali výše vaší hypotéky odpovídá výši vašeho příjmu a zdali není jednodušší se pořídit menší domek respektive byt.

6)      Pokud začnete investovat do něčeho, tak investujte primárně do těch tříd, které jsou zatíženy pokud možno nízkými poplatky.

7)      Investování na akciovém trhu pro vás nesmí být otrava, ale musí vás naopak bavit.

8)      Prestaňte spekulovat! Podle Warrena Buffetta se správný způsob investování nepojí ani tak s rizikem, jako spíše s jistotou, s přesvědčením daného investora. Z toho taky plyne, že pokud nespekulujete, ale opravdu investujete, tak se nemusíte bát. Jste totiž o svých investičních rozhodnutích přesvědčeni a stojíte si za nimi.

9)      Buďte trpěliví! Poté, co se o dlouhodobých kvalitách určité akciové společnosti přesvědčíte, tak jí prostě dlouhodobě (v řádu desítek let) důvěřujte a nekolabujte při prvním větším výprodeji jejích akcií a neprodávejte je. Čas je na vaší straně!

10)   S výše uvedeným pravidlem se též pojí toto pravidlo: Abyste do nějaké akcie investovali, musíte být nejprve skálopevně přesvědčeni o nějakém produktu dané společnosti a jeho dlouhodobé budoucnosti. Není třeba číst kvalifikované názory odborníků, ale spíše se prostě jen selským rozumem zamyslit, zdali má ten či onen výrobek dané společnosti dlouhodobou perspektivu.

11)   Zamyslete se nad tím, které výrobky a služby potřebují každodenně velké masy lidí. Může jít o naprosto běžné věci jako třeba toaletní papír, sociální sítě apod.

12)   Snažte se vybírat akcie firem, které nejenže vypadají dlouhodobě slibně, ale které též odpovídají vašim životním názorům, vyznávané životní filozofii a stylu vašeho života, který byste rádi viděli, aby se v budoucnu rozšířil. Třeba zdravé potraviny, elektromobily a kdoví co ještě. Jinými slovy, nekupujte akcie společností, které sice utrží miliardy ročně, které však mohou jít proti vašemu životnímu přesvědčení (kupříkladu pokud si přejete odchod od spalovacích motorů automobilů, pak je pro vás asi nelogické investovat do těžařů ropy apod.).

13)   Zůstávejte dobře naladění a šiřte dobrou energii kolem sebe.

Zdroj:MW, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.