Další dobré výsledky amerického trhu práce podpoří kurz dolaru

08:30 | fa ra | Diskuze

Včera se americkému dolaru nedařilo. Během dne ztratil 0,9 %, když v průběhu dne poklesl z ranních 1,086 USD/EUR na 1,096 USD/EUR. Tento vývoj v podstatě odpovídá datům, která byla včera zveřejněna na obou stranách Atlantiku. V Evropě byly PMI zrevidovány především směrem nahoru. Navíc bylo zaznamenáno zrychlení maloobchodu v eurozóně.

Foto: Public Domain

Obráceně tomu bylo v případě amerických dat. Trh práce viděno optikou týdenních údajů z úřadů práce vykázal horší čísla, než bylo trhy očekáváno. Nejdůležitější číslo ohledně amerického trhu práce bude zveřejněno dnes.

Ekonomové SG očekávají dobrý výsledek, který by tak měl podpořit dolar. Čekají totiž, že v únoru bylo v USA mimo zemědělský sektor vytvořeno 230 tis. pracovních míst, což je návrat z lednových 150 tis. na průměr minulého roku (228 tis. měsíčně). To by pak bylo velmi solidní výkon. Takovouto dynamiku v minulém roce hodnotí pozitivně i Fed ve své předevčírem vydané béžové knize. Míra nezaměstnanosti by měla stagnovat na 4,9 %. Průměrné měsíční výdělky by měly vzrůst pouze o 0,1 % m/m.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.