Daikin Plzeň hledá navzdory krizi stovky nových pracovníků

15:42 | E V | Diskuze

Plzeňská společnost Daikin nabízí pracovní místa až pro 200 zaměstnanců, a to i přes dopady pandemie na české hospodářství.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Mezi nabízenými budou základní pozice i pracovní nabídky pro zkušené inženýry. Novým kolegům poskytne Daikin náborový bonus až 20 tisíc, nadstandardní platové ohodnocení a docházkové bonusy. Do svých zaměstnanců investuje firma i formou školení a štědrých pracovních benefitů. 


Navzdory pokračující koronavirové pandemii a s ní spojených ekonomických dopadů se plzeňská firma Daikin chystá nabídnout další volné pozice. Celkem firma aspiruje naplnit až 200 pracovních pozic pro zaměstnance různých úrovní kvalifikace. V nabídce nechybí místo výrobního inženýra, programátora výrobních systémů, stejně jako řada dalších uplatnění včetně výrobních pozic, od základních až po specializované. „V příštích měsících pravděpodobně čeká tuzemskou ekonomiku propouštění, společnost Daikin ale útlum vlastní výroby neplánuje – naopak se budeme snažit využít příležitost získat nové pracovníky, které bylo dříve obtížné najít kvůli rekordně nízké nezaměstnanosti. Zaměřit se chceme především na lokální kandidáty,“ vysvětluje Tomáš Matoušek, který je odpovědný za nábor.

 


Štědré bonusy a pracovní benefity

Svým novým i stávajícím zaměstnancům Daikin v současnosti nabízí také štědré bonusy. Jedná se například o měsíční a roční bonus za 100% docházku u zaměstnanců pracujících na směny (1 500 a 5 000 Kč), odměnu za doporučení nového zaměstnance, letní a zimní bonus ve výši 50 - 100 % základní mzdy i roční příspěvek na sportovní či kulturní aktivity – ve výši až 4 800 Kč. 


Po loňském zvyšování mezd letos firma opět přidávala . Počínaje měsícem duben navýšila mzdy svých zaměstnanců průměrně o 6 %. Pracovníkům ve výrobě se navýšení promítlo i do pohyblivé složky mzdy, a to až na 4000 Kč. „Odměňujeme dlouhodobě zodpovědný přístup. Díky tomu si mohou pracovníci polepšit až o několik tisíc korun,“ dodává Tomáš Matoušek.

Kromě zajímavých platových podmínek firma nabízí i množství benefitů, patří mezi ně například až 28 dnů dovolené, zajištěné stravování na každé směně nebo možnost zvyšovat svou kvalifikaci skrze odborná školení. Vedle zaměstnání pořádá společnost Daikin i velké množství společenských a sportovních akcí.

 


O společnosti:

Daikin je významným celosvětovým výrobcem klimatizačních jednotek. Plzeňská výroba Daikin Industries Czech Republic s.r.o. byla založena v květnu 2003 a zároveň byly položeny základy výrobního areálu Daikin situovaného v plzeňské industriální zóně Borská pole. Areál Daikin se tak se svým plánovaným a cíleným růstem stává jednou z hlavních dominant Borských polí. Vývoj a výroba v plzeňském zastoupení jsou zaměřeny na klimatizační jednotky pro domácnosti.

Zdroj:Ondřej Hubatka, allmedia4u.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Práce z domova už není výsadou, manažerská praxe se ale musí přizpůsobit řízení zaměstnanců na dálku

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 20.11.2020

Ilustrativní obrázek

Homeworking zvyšuje riziko zcizení firemních dat

Ilustrativní obrázek

Češi zvládají práci během pandemie bez obtíží, stres a deprese dopadají nejvíce na Lotyše

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 13.11.2020

Ilustrativní obrázek

Tři čtvrtiny zaměstnanců se už nechtějí vrátit k tradičnímu stylu práce jako před pandemiíČti více
Ilustrativní obrázek

Zaměstnanci jako klíčový faktor úspěchu firmy – laxnost a neochota učit se nové bude do budoucna přítěží

Ilustrativní obrázek

Na IPOs lze vydělat i desítky procent

Ilustrativní obrázek

Češi za nákupy v e-shopech na Black Friday poprvé utratí více než miliardu, o čtvrtinu více než loni

Ilustrativní obrázek

Foot Locker zveřejnil pozitivní výsledky za 3Q, rostou tržby i očištěný zisk na akcii

Ilustrativní obrázek

Společnost Buckle reportuje meziročně rostoucí tržby, čistý zisk i očištěný zisk na akcii

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.