Čtyři tipy na investice aneb jak těžit z Trumpova možného vítězství ve volbách

05:45 | V Z | Diskuze

Chcete vsadit na Trumpa? Analytici Citigroup pro vás mají několik tipů.

Foto: Gage Skidmore

Stratégové Citi, v čele vrchní globální politickou analytičkou Tinou Fordhamovou, riskantně tvrdí, že trhy ještě plně nezohlednily v cenách možnost vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Podle Citi Trumpovy šance na zvolení rostou. V minulém týdnu banka zvýšila odhad pravděpodobnosti jeho vítězství na 40 % z předchozích 35 %, píše agentura Bloomberg.

Investoři, kteří chtějí těžit z možného Trumpova vítězství, by podle Citi měli zvážit následující scénáře:

 

1. Všichni se skloňte před králem dolarem

Pro Američany by mohla nastat vhodná chvíle k výletu do zahraničí. Podle Citi americký dolar v případě Trumpova vítězství posílí. V uplynulých týdnech se hojně analyzoval vztah mezi kurzem mexického pesa a volebními odhady. Zabývali se jím i analytici Citi. Domnívají se, že v případě, že se do Bílého domu nastěhuje Donald Trump, kurz pesa vůči dolaru se propadne z nynějších 19,68 na 20.

 

2. Učiňme výnosy z dluhopisů opět velkými

Výnosy z desetiletých i třicetiletých amerických státních dluhopisů v případě Trumpova vítězství porostou, píše analytický tým Citi. Odhadují, že výnosy z desetiletých dluhopisů v případě jeho zvolení stoupnou z 1,75 % na 2,00 %, zatímco výnosy ze třicetiletých dluhopisů vzrostou z 2,60 % na 2,75 %.

 

3. Problémy na akciovém trhu

Naproti tomu ceny amerických akcií v případě Trumpova vítězství mírně poklesnou, především u titulů s vyšší mezinárodní působností, vzhledem k možnému růstu kurzu dolaru a odvolání některých obchodních smluv. Analytici Citi odhadují, že index S&P 500 poklesne v případě, že se Trump stane prezidentem, oproti současné úrovni o asi 3 %.

Akcie na rozvíjejících se trzích by v případě Trumpova nástupu do prezidentského úřadu zažily ještě větší problémy. Společnost odhaduje, že index MSCI Emerging Markets by poklesl o téměř 10 % kvůli silnému dolaru a možné propadu obchodování.

 

4. Všechno to zlato v Trumpových budovách...

Nejistota plynoucí z Trumpova vítězství by mohla mnoho investorů zahnat do „bezpečného přístavu“ na nějž je zářivý kov považován. Citi odhaduje, že cena zlata v případě Trumpova vítězství poprvé od roku 2013 vzroste až na 1 400 dolarů za unci.

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.