Čtyři důvody proč podle Leona Coopermana nehrozí medvědí trh

16:48 | V Z | Diskuze

Obavy ohledně medvědího trhu se stupňují a trápí investory. Akcie čelí nejprudšímu pádu od loňského srpna. Leon Cooperman však z boje neutíká. Dvaasedmdesátiletý zakladatel hedgeového fondu Omega Advisors investorům doporučuje „vytrvat“.

Foto: Public Domain

 

Tento postoj stvrdil v rozhovoru pro CNBC. Cooperman tvrdí, že současné odprodeje na globálních trzích jsou poháněny strachem ze zpomalení, spíše než skutečným medvědím trhem – tj., podle všeobecně uznávané definice, trhem, na němž ceny akcií soustavně padají a nálada je všeobecně pesimistická.

Nabízíme shrnutí důvodů, proč podle Coopermana současný propad není opravdovým medvědím trhem:

  • V USA nejsou patrné žádné známky recese
  • Akcie nejsou v současnosti nadhodnocené
  • Na obzoru nejsou žádné geopolitické události, které by vedly k obratu na trhu
  • Fed podle něj rovněž „nevylil punč z punčové nádoby“, jak zní legendární výrok nejdéle sloužícího guvernéra Fedu Williama McChesneyho Martina, tj. americká centrální banka je nadále vůči trhu velmi vstřícná, i když zvýšila úrokové sazby.

Cooperman rovněž citoval před několika lety zesnulého britského akciového investora Sira Johna Templetona, který prohlásil, že „býčí trhy se rodí z pesimismu, rostou ze skepticismu, dospívají z optimismu a umírají na euforii.“ Cooperman prohlásil, že nyní žádné známky euforie nevidí.

Komentář investičního manažera kontrastuje s dřívějšími předpověďmi šéfa investiční společnosti BlackRock, Larryho Finka, který v pátek uvedl pro CNBC, že očekává další 10% propad cen akcií.

Finkovy předpovědi není možné zpochybňovat. Index Dow Jones Industrial Average DJIA v pátek v jednu chvíli spadl o více než 500 bodů, zatímco index S&P 500 se propadl na nejnižší úroveň od října 2014 kvůli odprodejům poháněným obavami z ekonomického zpomalení v Číně a klesajících z cen ropy. Negativní sentiment se navíc přelil i do tohoto týdne.

Cooperman byl ohledně propadu na trzích mnohem optimističtější. „I tento pád pomine,“ prohlásil.

Zdroj:MW
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.