Čtyři akcie, které jsou levné, vyplácejí dividendy a nabízejí zpětný odkup

13:29 | V Z | Diskuze

Přinášíme tipy analytika společnosti Jefferies Stevena DeSanctise na akciové tituly, které jsou v současnosti podhodnocené a levné a přitom vyplácejí dividendy a nabízejí možnost zpětného odkupu akcií.

Foto: OTA Photos

 

Při hodnocení akcií a zvažování šancí na úspěch investice se obvykle pozitivní faktory násobí. Pokud např. titul s velmi nízkým oceněním přináší dividendy a dlouhodobě a spolehlivě odkupuje akcie, obvykle jeho výkonnost překonává průměr trhu, píše server 247wallst.com.

K největším odborníkům na Wall Street, co se týče hodnocení celkové kvality a hodnoty akcií, patří Steven DeSanctis ze společnosti Jefferies. DeSanctis nedávno zveřejnil seznam akcií s ratingem Buy od Jefferies, které jsou na prodej, zaměřují se především na americký trh a jsou podle něj velmi kvalitní. Z tohoto seznamu jsme vybrali čtyři tituly, které rovněž nabízejí dividendy.

Dean Foods

Akcie tradiční americké potravinářské společnosti se hodí především pro konzervativní investory. Dean Foods je potravinářská a nápojářská společnost, která zpracovává a distribuuje mléko a mléčné produkty po celých Spojených státech. Společnost vyrábí, prodává a distribuuje balené mléčné výrobky, např. ochucené mléčné nápoje, zmrzliny, jogurty, smetanu, šlehačku či zmrzlinové směsi, a dále i džusy, čaje, balenou vodu a další výrobky.

Společnost Dean Foods nabízí své výrobky prostřednictvím asi 50 celostátních, regionálních či lokálních vlastních i licencovaných značek, k nimž patří DairyPure, TruMoo, Alta Dena, Berkeley Farms, Country Fresh, Dean’s, Garelick Farms, Land O’Lakes, Lehigh Valley Dairy Farms, Mayfield, McArthur, Meadow Gold, Oak Farms, PET, T.G. Lee či Tuscan. Titul patří k „top picks“ společnosti Jefferies v oblasti potravinářského průmyslu pro rok 2016.

Akcionářům je vyplácena dividenda ve výši 2,1 %. Cílová cena společnosti Jefferies pro tento titul dosahuje 23 dolarů za kus, zatímco konsensuální cílová cena analytiků činí 20,67 dolarů.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.