Čtvrtina Čechů začala kvůli koronavirové krizi běhat více než před ní

16:16 | E V | Diskuze

Koronavirová krize potvrdila pozici Čechů jako národa běžců.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Hned čtvrtina sportovců začala v důsledku současné situace běhat ještě více než dříve, ukázal průzkum Generali Investments. Vede je k tomu především více volného času a touha vyčistit si hlavu. Průzkum ale zároveň odhalil, že Češi zapomínají na vhodný terén. Hned třetina lidí běhá nejčastěji na tvrdém povrchu, jako je silnice, což se negativně podepisuje na jejich kloubech.

Koronavirus už měsíce lidem na celém světě komplikuje život i možnosti sportovního vyžití. Minimálně v Česku má ale i jeden pozitivní účinek – hned čtvrtina tuzemských běžců začala v důsledku současné situace běhat ještě více než dříve. Ukázal to průzkum Generali Investments. Aspoň jednou za měsíc se podle něj jde proběhnout téměř 30 % Čechů. Upřednostňujeme ale kratší vzdálenosti, přes čtyři pětiny respondentů běhají většinou trasu o maximálně pěti kilometrech.

Kolem pětiny lidí běhá především kvůli lepší postavě, stejné množství si pak od aktivity slibuje hlavně psychický odpočinek. Právě častější potřeba vyčistit si hlavu byla nejčastějším důvodem, proč lidé začali v posledních měsících běhat více.

 

Češi nemyslí na své klouby

Vůbec nejčastější motivací, která k běhání vede více než polovinu respondentů, je ale celkové fyzické zdraví a kondice. Navzdory tomu Češi zapomínají věnovat pozornost vhodnému povrchu. Právě od terénu se přitom odvíjí, jestli je pohyb zdravý i pro naše klouby.

Průzkum ukázal, že více než třetina Čechů nejčastěji běhá na tvrdém povrchu, například po chodníku, silnici nebo po asfaltce v parku. Přes 8 % lidí si dokonce myslí, že běhat na tvrdém povrchu je nejzdravější a stejný poměr lidí je přesvědčený, že na zvoleném povrchu nezáleží.

Nalákat více běžců za zdravým pohybem do přírody se snaží například seriál závodů Běhej lesy. „Seriál Běhej lesy dlouhodobě podporujeme a máme radost, že se těsí stále větší popularitě. Zatímco v roce 2015 se závodů zúčastnilo jen 3 500 lidí, letos to bylo už více než 14 500. Věříme, že se nám akci podaří posouvat i během následujících pěti let, kdy budeme jejím hlavním partnerem,“ říká Marek Beneš, finanční ředitel společnosti Generali Investments CEE.

Průzkum zároveň potvrdil, že Čechy při běhání zajímají konkrétní data. Například vzdálenost si hlídá přes 70 % tuzemských běžců, 60 % z nich pak zajímá i čas a třetina respondentů sleduje průměrnou rychlost, srdeční tep a spálené kalorie. K měření výkonu respondenti běžně využívají speciální nástroje, na které si potrpí hlavně ženy. Dvě pětiny běžců svůj výkon sledují pomocí chytrého mobilu s aplikací, třetina z nich pak využívá i chytrých hodinek. Do vybavení na běhání, a to včetně bot a oblečení, přesto přes 70 % lidí neinvestuje více než 2 500 korun ročně.

 

Podpora udržitelnosti

Generali Investments se podílela i na letošní akci #rozdychejto, která mobilizovala české běžce k pomoci nemocnicím a zdravotníkům během jarní koronavirové krize. Společnost v rámci ní poslala milion korun na nákup plicních ventilátorů nemocnicím v regionech. Kromě toho poskytla 328 zdravotníkům startovné zdarma.

Spolupráce s Běhej lesy je pro nás velmi cenná, protože zdraví a udržitelnost jsou pro nás klíčová témata. Vnímáme je jako spojené nádoby a podporujeme projekty, které se věnují oběma oblastem najednou. Proto jsme letos na závodech zavedli znovupoužitelné speedcupy. Tím jsme nahradili 100 000 jednorázových kelímků a snížili množství odpadu o 10 procent. Na tříděný odpad jsme navíc pořídili kontejnery, “ uzavírá Beneš.

 

 

O PRŮZKUMU

Průzkum probíhal na začátku října 2020 prostřednictvím služby Instant Research. Zúčastnilo se ho 1100 respondentů z České republiky.

GENERALI INVESTMENTS CEE, INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, A.S. O průzkumu

Poskytuje služby v oblasti kolektivního investování a správy aktiv. Na trhu působí od roku 1991 (dříve ČP INVEST investiční společnost, a.s.). S majetkem v objemu více než 347 mld. Kč je podle aktuálních údajů AKAT ČR největším správcem aktiv v ČR. Generali Investments CEE nabízí komplexní produktovou nabídku a služby individuálním investorům i institucím. O kontakt s klienty a jejich spokojenost se stará více než 13 500 poradců interní a externí distribuční sítě dostupných celkem na 4 500 obchodních místech.

SKUPINA GENERALI

Generali Investments CEE je součástí skupiny Generali, nezávislé italské finanční skupiny se silnou mezinárodní působností, která vznikla v roce 1831. Skupina Generali patří mezi přední světové pojišťovny s předepsaným pojistným přes 68 miliard euro v roce 2017. Ve více než 50 zemích světa zaměstnává 71 tisíc odborníků, kteří spravují účty 57 milionům klientů. Skupina Generali zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy. Stále významnější pozici získává v regionu střední a východní Evropy a také v Asii. V roce 2017 hodnocení společnosti Corporate Knights zařadilo skupinu Generali mezi světové společnosti, které nejvíce dbají o trvale udržitelný rozvoj. V Rakousku, v regionu střední a východní Evropy a v Rusku působí skupina Generali prostřednictvím poboček ve 12 zemích a patří mezi tři největší pojistitele v regionu.

Zdroj:Marie Horňáková, PR.Konektor
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Zánovních vozů meziročně ubylo, hlavně kvůli Covidu a zastavení výroby

Ilustrativní obrázek

Home office či remote jsou nekorunovanými králi nejnovějšího průzkumu portálu StartupJobs. Firmy i nadále počítají s náborem

Ilustrativní obrázek

Procter & Gamble zveřejnil výsledky za 1Q a zlepšil vyhlídky na zbytek fiskálního roku

Ilustrativní obrázek

Gastronomie přišla o 64 % tržeb za jediný den

Ilustrativní obrázek

Růst Avastu ve 3Q zrychlil, společnost potvrdila celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k americké žalobě na GoogleČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX spolu s Evropou míří do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza na začátku obchodního dne ztrácí

Ilustrativní obrázek

V Asii se obchodovalo smíšeně

Ilustrativní obrázek

Americké akcie se nakonec propadly výrazněji do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevírá růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.