Čtvrtek ve znamení vyšší korunové volatility

08:33 | fa ra | Diskuze

Čtvrtek přinesl pro korunu mírně volatilnější obchodování. Její kurz vůči euru během dopoledne na mezibankovním trhu oslabil až k 27,06 CZK/EUR. Během odpoledne však česká měna tyto ztráty umazala a uzavřela oproti středeční hodnotě prakticky beze změn na úrovni 27,03 CZK/EUR.

Foto: Web4Trader

Ostatní regionální měny umazávaly své předchozí ztráty, když na evropských trzích opadla bezprostřední riziková averze. Zlotý proti euru posílil o třetinu procenta pod hranici 4,49 PLN/EUR a forint si připsal dokonce půl procenta, když se jeho kurz posunul na 314 HUF/EUR.

Zlotému včera prospěla i zveřejněná data z ekonomiky. Prosincová průmyslová výroba i maloobchodní tržby překonaly očekávání trhu a potvrdily solidní fundamenty polského hospodářství. Polská premiérka Beata Szydlo navíc připustila možnost úprav podmínek plánované konverze cizoměnových hypoték, jehož současná podoba byla jedním z důvodů nervozity investorů a propadu polské měny.

Dnes nebudou v regionu zveřejněny žádné makroekonomické ukazatele. Koruna by měla bez výraznějších odchylek setrvat těsně nad hodnotou kurzového závazku. Situace na ostatních regionálních měnách může nadále zůstat volatilní, i když konkrétně dnešek by podle kalendáře zveřejňovaných dat na hlavních trzích mohl být klidnější.

Česká swapová výnosová křivka včera na krátkém konci poklesla o 2 bb a na dlouhém o 1 bb.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.