ČSOB Penzijní společnost oznámila rekordní zhodnocení účastnických fondů v doplňkovém penzijním spoření za rok 2020

15:40 | E V | Diskuze

Loňský rok přinesl řadu neočekávaných událostí, které měly přímý vliv na ekonomické dění celého světa.

Ilustrativní obrázek
Foto: shutterstock

Pandemie významně ovlivnila akciové a dluhopisové trhy. Akciový trh byl i přes vysokou rozkolísanost pozitivní a ceny akcií rostly. Nejen díky tomu se dařilo všem účastnickým fondům v doplňkovém penzijním spoření. Nejvíce ČSOB dynamickému účastnickému fondu, který zhodnotil své prostředky o 49,34 procent od založení.

Doplňkové penzijní spoření je stabilním produktem na českém trhu, který dokáže významně zhodnocovat prostředky svých klientů. Letošní rok je toho opět důkazem, a to i přes velké ekonomické změny způsobené pandemií. Nejlépe to dokazuje výsledek zhodnocení u ČSOB dynamického účastnického fondu, který dokázal zhodnotit prostředky klientů o více než 49 procent od svého založení“ oznámil Martin Vašek, generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti.

Všech pět fondů, které ČSOB u produktu doplňkového penzijního spoření nabízí, zaznamenaly vysoký růst. Nejvíce se dařilo ČSOB dynamickému účastnickému fondu, který zhodnotil své prostředky o 49,34 procent. Zhodnocení ČSOB vyváženého účastnického fondu dosáhlo 26,88 procent. Zhodnocení ČSOB účastnického povinného konzervativního fondu dosáhlo 6,68 procent. ČSOB garantovaný účastnický fondu zhodnotil prostředky o 3,04 procent. Zhodnocení ČSOB pro penzi účastnického fondu dosáhlo 0,64 procent. Hodnoty jsou uvedeny od vzniku jednotlivých fondů v lednu 2013, v případě ČSOB pro penzi pak od srpna 2020.

V roce 2021 počítáme s obnovením růstu HDP a normalizací situace. Nejistoty ohledně rychlosti oživení ekonomik a dalšího vývoje pandemie však nadále zůstávají vysoké a budou vyžadovat pokračování podpory ze strany centrálních bank a vlád,“ dodává k ekonomickým výhledům pro tento rok Martin Vašek.

I v této složité době by lidé měli myslet na budoucnost a nespoléhat pouze na státní penzi. Zvlášť když perspektiva penzijního systému je daná naší negativní demografickou situací a absencí jakékoliv žádoucí reformy,“ doporučuje Petr Dufek, analytik ČSOB.

Doplňkové penzijní spoření založené na investování prostřednictvím účastnických fondů nabízí ČSOB již od roku 2013. Aktuálně jeho prostřednictvím spoří 208 038 klientů ČSOB. Spoření je možné založit plně online prostřednictvím csob-penze.cz/online-sjednani.


Přehled zhodnocení jednotlivých účastnických fondů ČSOB Penzijní společnosti

ČSOB penzijní společnost

Zhodnocení od vzniku fondu k 31.12.2020

Zhodnocení za rok 2020 k 31.12.2020

ČSOB účastnický povinný konzervativní fond

6,68 %

1,54 %

ČSOB vyvážený účastnický fond

26,88 %

4,21 %

ČSOB dynamický účastnický fond

49,34 %

6,51 %

ČSOB garantovaný účastnický fond

3,04 %

1,14 %

ČSOB pro penzi účastnický fond

0,64 %

-


Důležité upozornění: Hodnota majetku v účastnických fondech může stoupat i klesat, výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou výnosů budoucích. Před samotným rozhodnutím je nutné věnovat pozornost informacím o rizicích spojených se spořením v účastnictvím fondech, stejně jako dalším informacím, které jsou uvedeny vždy ve Statutu daného fondu a Sdělení klíčových informací – k dispozici na www.csob-penze.cz

Zdroj:Patrik Madle, ČSOB
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Počet uživatelů pečovatelské služby klesl, výdaje na ni nikoli

Ilustrativní obrázek

ČSÚ bude zjišťovat životní podmínky domácností

Ilustrativní obrázek

Pesimistův průvodce roky 2018–2028. Co nejhoršího může investory potkat v příští dekádě a jak se připravit

Následující mapy ukazují rychlost stárnutí populace USA a Evropy

Ilustrační obrázek

Odchod do důchodu nemusí být odchodem z trhu práce. Dříve opomíjení důchodci se na trhu práce stávají žádaným zbožímČti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela v lehkém plusu, Bayer reportoval horší než očekávané 4Q a snížení dividendy

Ilustrativní obrázek

Asijským akciím se dnes dařilo

Ilustrativní obrázek

Německý trh posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, Hong Kong ztratil téměř 3 %

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v poklesu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se obchodovaly smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.