CPI Radovana Vítka má osm miliard problémů, a může být mnohem hůř. Investhold tvrdí, že mu jeho matka dluží peníze, díky kterým postavil své impérium

15:23 | fa ra | Diskuze

Společnost Investhold LTD z Marshallových ostrovů podala u Městského soudu v Brně žalobu na matku majitele realitní skupiny CPI Property Group Radovana Vítka Miladu Malou. Firma žádá soud o určení nároku za půjčku peněz a uvádí, že v krajním případě by pokuty mohly překročit až 30 miliard korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: Šjů

Nárok Investhold uplatňuje vůči Malé, kterou označuje za svého dlužníka, a přeneseně vůči skupině CPI ovládané Vítkem. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Investholdu Jiří Reichl. ČTK zjišťuje reakci společnosti CPI.

Mluvčí soudu Petra Hovorková ČTK přijetí žaloby potvrdila a uvedla, že zatím není nařízeno jednání.

Investhold tvrdí, že v letech 2008 až 2016 financoval Vítkovy aktivity, a umožnil tak skupině CPI Property Group rychle získat pozici jedné z nejsilnějších evropských realitních společností. "Prostředky byly poskytnuty paní Miladě Malé, matce Radovana Vítka, přičemž se jednalo o částku v celkovém objemu přesahujícím osm miliard Kč. V důsledku neplnění a porušení uzavřených dohod ze strany Radovana Vítka přikročila společnost Investhold k vymáhání svých nároků," uvedla firma.

Žalující společnost tvrdí, že půjčila Malé více než osm miliard korun. "Přes veškerou snahu o smírné řešení se však (firma Investhold) nesetkala s očekávatelným férovým přístupem. Po vyčerpání všech mimosoudních možností je tak donucena soudně se domáhat sankcí vyplývajících z uzavřených smluv," uvedl Reichl.

Primárním cílem žaloby je podle něj potvrdit nárok na odškodnění, který společnost vůči CPI uplatňuje. Pokuty by mohly podle Reichla v krajním případě převýšit 30 miliard korun. Uvedl také, že soud může značně zkomplikovat pozici CPI v mezinárodním bankovním i auditorském prostředí.

CPI je přední realitní skupinou ve střední Evropě. Existuje od roku 1991, investuje do nemovitostí a spravuje je v oblasti maloobchodu, bydlení, hotelového ubytování, kanceláří, průmyslových areálů, logistických center. Působí také v biozemědělství. Spravovaný majetek dosahuje podle informací na webových stránkách skupiny zhruba 170 miliard korun.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

CPI: Pozastavení obchodování u dluhopisových emisí

Ilustrativní obrázek

CPI: Nárůst výnosů za 1. polovinu roku

Ilustrativní obrázek

CPI PG získala nové bankovní financování

Ilustrativní obrázek

Miliardář Vítek chystá další investice do závodiště v Chuchli

Ilustrativní obrázek

CPI: Výrazný růst tržeb i zisku a pokles relativního zadlužení v r. 2017

Ilustrativní obrázek

CPI: Moody’s zvýšila výhled na rating; S&P přidělila rating BBB. Společnost má schválen prospekt na nové dluhopisyČti více
Ilustrativní obrázek

Index DAX oslabuje o 0,61 %

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se na pozadí útoků na saúdskoarabská ropná zařízení obchodovaly smíšeně

Ilustrativní obrázek

Pražská burza zakončila s mírným ziskem, všechny seance v tomto týdnu růstové

Ilustrativní obrázek

Bank of America vidí pozitivně vývoj evropského farmaceutického sektoru

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy posilují; Trump připustil možnost menší prozatímní dohody s Čínou

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.