Commerzbank hlásí pokles zisku za 3Q 2015

16:47 | wa pe | Diskuze

Commerzbank AG v pondělí uvedla, že její čistý zisk poklesl ve třetím čtvrtletí o 8% díky stagnujícímu výkonu v oblasti investic a také služeb pro malé a střední podniky.

Podle objemu aktiv druhý největší poskytovatel půjček v Německu konstatoval, že jeho čistý zisk se za dané období oproti minulému roku propadl z 225 milionů EUR na 207 milionů EUR (227,32 milionu USD), což je v rozporu s odhadem analytiků původně očekávajících čistý zisk ve výši 232 milionů EUR. Údaje o čtvrtletních ziscích z minulého roku představují nejvyšší dosažený zisk od roku 2012. Na jeho výši se podepsaly především dobré výsledky v sektoru investičního bankovnictví.

Celkové tržby spadly z 2,41 bilionu EUR na 2,31 EUR, což je v souladu s očekáváním analytiků banky.

Výkonný ředitel Martin Blessing, který v neděli ohlásil odchod z funkce v příštím roce, byl vzhledem k úrokovým mírám pohybujícím se kolem nuly s výsledky spokojen. „Commerzbank je na správné cestě k úspěšnému obratu k lepšímu. V posledních devíti měsících jsme zvýšili tržby i zisk, stejně jako podstatně navýšili podíl kapitálu.“ Prohlásil, že banka hodlá tento rok vyplatit dividendu ve výši 20 centů na akcii.

Přestože banka vykázala v prvních devíti měsících tohoto roku lepší výsledky, nemohla se zcela vzepřít celkovému trendu panujícím v širším bankovním sektoru ve třetím čtvtletí, které bylo poznamenáno skomírající investiční aktivitou s vysokou volatilitou a úrokými mírami kolem nuly.

Banka konstatovala, že po celý rok pokračovala ve „snaze zvýšit celkové tržby a podíl na trhu.“

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.