Co očekávat od hospodářských výsledků společnosti Express

09:40 | Ne Ro | Diskuze

Express Inc. (NYSE: EXPR) má v plánu během dneška zveřejnit své hospodářské výsledky za fiskální druhé čtvrtletí, a to před otevřením amerických trhů.

Foto: Matt Molina

 

V prvním pololetí společnost oznámila zvýšení obchodní marže, rozšíření hrubé marže a vyšší výnosy na akcii v souladu s výhledem. Od té doby zůstaly akcie víceméně v cenovém rozpětí 14 USD až 16 USD, nicméně mohly by se z něj v tomto čtvrtletí vymanit?

Analytici z Thomson Reuters očekávají zisk 0,17 USD na akcii a tržby ve výši 520,95 miliónů USD za druhé čtvrtletí. Za stejné období v loňském roce byly zisky na akcii 0,25 USD a tržby 535,58 miliónů USD.

Společnost již dříve zveřejnila svůj výhled na druhé čtvrtletí. Výhled společnosti očekává zisk na akcii od 0,15 USD do 0,19 USD. Během prvního čtvrtletí á tržby v rámci zavedené sítě prodejen včetně tržeb z e-komerce klesly o 3 %. Během stejného časového úseku pouze tržby z e-komerce klesly o 1 % na celkových 77 miliónů USD.

Společnost Express se k tomu vyjádřila, že výhled na druhé čtvrtletí i na celý rok odrážejí výzvy představované stávajícím maloobchodním prostředím. Vedení společnosti sdělilo, že společnost Express zůstane i nadále zaměřena na své klíčové iniciativy: dodávání skvělé módy, získávání nových zákazníků, optimalizace inventáře, zavedení systémů a udržování vyrovnané finanční struktury.

Dříve než společnost Express dnes odpoledne oznámí své výsledky, několik analytiků ji ohodnotilo a sdělilo svá investiční doporučení:

  • BlueFin Research - Market Perform;
  • BMO Capital Markets - Market Perform;
  • D.A. Davidson - Hold;
  • Wedbush - Outperform s cílovou cenou 18 USD;
  • FBR - Market Perform;
  • Mizuho - Buy;
  • MKM Partners - Neutral;
  • Stifel - Buy.

Zatím v průběhu roku 2016 společnost Express podala horší výkon a její akcie klesly o cca 9 %. Při pohledu na posledních 52 týdnů je číslo víceméně stejné.

Úterní uzavírací cena akcií společnosti byla 16,03 USD. Analytici očekávají cílovou cenu 18,18 USD a obchodní pásmo za období 52 týdnů od 13,25 USD do 21,57 USD.

 

Zdroj:247wallst, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.