Co nás čeká v nadcházejícím týdnu? CETV, Erste a NWR oznámí výsledky

07:59 | fa ra | Diskuze

Příští týden bude relativně chudý na významnější události. Investoři se zaměří na víkendový výstup ze summitu EU. Ten neřeší uprchlickou otázku, jak bylo mimo jiné plánováno, ale řeší především postoj Anglie, která přijetím svých požadavků podmiňuje své setrvání v unii.

Foto: Web4Trader

Nadále se bude sledovat vývoj na ropě. Vysoká volatilita na zmíněné komoditě nadále vládne dění na finančních trzích a jinak tomu nebude ani v příštím týdnu.

V nadcházejícím týdnu se na domácí půdě vrátíme k výsledkové sezóně. V pondělí zveřejní svá čísla CME. Zde za 4Q15 očekáváme 55% růst EBITDA na 58,3 mil. USD. Rovněž čistý zisk by měl vzrůst na 6,2 mil. USD po minulé ztrátě 75 mil. USD. Samotná čísla, pokud budou dle odhadů, by neměla být výraznějším tržním impulzem. Investoři se zaměří na otázky refinancování dluhopisů a potenciálního uplatnění warrantů.

NWR zveřejní svá čísla ve středu. Odhadujeme, že provozní zisk EBITDA za 4Q15 poklesne o 17,5 % r/r na 5,5 mil. EUR. Sledovaný ukazatel hotovosti by měl vzrůst díky některým jednorázovým krokům na 90 mil. EUR z předchozích 57 mil. EUR. I přes vizuálně relativně slušná čísla se nadále jedná o společnost na úpatí bankrotu.

V pátek zveřejní svá čísla za 4Q15 Erste Group. Zde odhadujeme 273% r/r růst čistého zisku na 157 mil. EUR díky absenci jednorázových vlivů z konce roku 2014. Investory by mohl zajímat návrh dividendy, kde projektujeme 40-50 euro centů na akcii.

Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v USA zaměříme na úterní index spotřebitelské důvěry (oček. 97,5 po 98,1 bodu), čtvrteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. +2,5 po -5,0 % m/m) a páteční druhý odhad HDP za 4Q15 (oček. +0,5 po +0,7 % q/q). V Německu se zaměříme na úterní indexy IFO, které by všechny měly vykázat mírný pokles.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.