Co náš čeká příští týden na trzích: Výsledky VIG a Pegas, makra

22.05.2016 07:55 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu nejsou na programu žádná významnější zasedání či události, které by konkrétně přitahovaly investorskou veřejnost. Zasedání ministrů financí EU ze začátku týdne může přitáhnout pozornost spíše kvůli Řecku, které by mělo dosáhnout dohody s věřiteli na dalším plnění pomoci.

Foto: Web4Trader

Nicméně tentokrát neočekáváme větší vyhrocení situace kvůli blížícímu se referendu o setrvání Velké Británie v EU. Celkově jsme na trhy neutrální s tím, že trh bude sledovat pohyby na ropě a případně vyhodnocovat komentáře především amerických centrálních bankéřů jako tomu bylo v uplynulém týdnu.  

Z domácích informací bude doznívat výsledková sezóna. V úterý představí výsledky za 1Q16 pojišťovna VIG. Zde očekáváme pokles čistého zisku o 24 % na 75 mil. EUR. Výraznější zásluhu na tom bude mít pokles výnosů z investic kvůli současnému úrokovému prostředí. Investoři se zaměří na jakékoliv informace k potenciálním mimořádným nákladům, jako tomu bylo v předešlém kvartálu.

Ve čtvrtek pak uzavře domácí výsledkovou sezónu Pegas Nonwovens. Provozní zisk EBITDA odhadujeme na 12 mil. EUR (-5,1 % r/r). Meziroční pokles je způsoben snížením prodejních cen. Výraznější pak bude propad čistého zisku o -91 % r/r na 1,3 mil. EUR. Důvodem je především negativní dopad směnných kurzů, který je však velmi volatilní v průběhu roku.

Z makroekonomického výhledu se v USA pro příští týden zaměříme na čtvrteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. +0,3 po +0,8 % m/m) a páteční první revizi HDP za 1Q16 (oček. +0,5 po +0,5 % q/q). V Německu se zaměříme na úterní indexy ZEW a středeční indexy IFO, kde se ve všech sekcích u obou indexů očekává mírné zlepšení.

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.