Co nás čeká příští týden na trzích: Data z Číny, dividenda ČEZ a Unipetrol

07:30 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu nejsou na programu žádná významná zasedání či události, které by přitahovaly zájem investorské veřejnosti. Na pořadu týdne nebudou ani významná makroekonomická data, která by ještě mohla ovlivnit názor trhu na nadcházející zasedání Fedu (15.6.).

Foto: Public Domain

Jen připomínáme, že po měsíčních datech ze zaměstnanosti se pravděpodobnost na červnové zvýšení sazeb Fedem snížila opětovně na 4 % z 30 % před týdnem. Očekáváme, že příští týden se může nadále nést ve znamení vybírání zisků v reakci na slabší makroekonomická data zveřejněná v uplynulém týdnu.

Z domácích informací jen připomeneme technická data. ČEZ se bude 7.6. naposledy obchodovat s nárokem na hrubou dividendu 40 Kč (očekáváme schválení VH 3.6.). Zmíněná dividenda představuje 9% hrubý div. výnos. Unipetrol se bude naposledy obchodovat s nárokem na hrubou dividendu 10.6. Zde však budou stále platné dva návrhy na hrubou dividendu 5,52 a 15 Kč až do valné hromady (21.6.2016).

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme na středeční data ze zahraničního obchodu za květen. Exporty by měly v dolarovém vyjádření pokračovat v poklesu 4,2 % z minulých -1,8 % a importy by měly poklesnout o 6,8 % z minulého poklesu -10,9 %. V USA se zaměříme na páteční spotřebitelský sentiment univerzity Michigan (oček. 94 po 94,7 bodech m/m). V Německu se zaměříme na pondělní podnikové objednávky (oček. -0,5 po +1,9 % m/m) a úterní průmyslovou produkci (oček. +0,7 po -1,3 % m/m).

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.