Co čeká Apple? Podívejte se na rok 2013

09:35 | V Z | Diskuze

Jeden z předních technologických analytiků uvedl, že nakupuje akcie společnosti Apple a že jejich hodnota by podle něj do září mohla narůst o 50 %. Uvedl to televizní kanál CNBC.

Foto: Public Domain

 

V období šesti měsíců před uvedením nového iPhonu multiple indikátor společnosti Apple historicky pokaždé narostl v průměru o 11 %. Analytik Gene Munster ze společnosti Piper Jaffray předpokládá, že tento trend bude pokračovat i při uvedení iPhonu 7. Prohlásil to v pátek pro "Fast Money Halftime Report" vysílaný CNBC.

„Domnívám se, že jde o dobrou příležitost k agresivnějším investicím“, uvedl Munster pro CNBC. „Náš pohled na Apple je dlouhodobě pozitivní, ale některá období nabízejí jedinečné příležitost – nyní jsme svědky právě takové příležitosti.“

Munster ve své předpovědi vychází z kroků Applu v roce 2013 po uvedení iPhonu 5, který byl lehkým zklamáním. Munster jej srovnává se současným cyklem iPhonu 6S. Akcie Applu byly obchodovány s nižší forward P/E než nynějších 9,7 pouze v dubnu 2013, napsal Munster v úterý ve zprávě pro investory.

Akcie společnosti Apple od dubna 2013 narostly o 50 % za rok a více než 120 % za dva roky, napsal Munster. Dá se očekávat podobný vývoj i v následujících dvou letech?

Munsterova výzva přichází ve chvíli, kdy akcie Applu v posledních dvou měsících poklesly na úroveň blížící se ročnímu minimu, především kvůli nízkým prodejům vykazovaným prodejci iPhonů, nervozitě na americkém akciovém trhu a ekonomické nejistotě na nejrychleji rostoucím trhu společnosti Apple v Číně. Analytik společnosti Sanford C. Bernstein Toni Sacconaghi dokonce pro CNBC uvedl, že Apple již má své nejlepší časy za sebou.

Zatímco investoři nervózně očekávají masivní pokles ceny akcií, podle Munstera již současná cena odráží všechny tyto špatné zprávy.

Po týdnech, kdy jejich hodnota nepřekročila 100 dolarů za kus, akcie výrobce iPhonů konečně začaly setřásat před nadcházejícím oznámením výnosů ztráty z uplynulého období. V pátek v poledne byla jejich hodnota o 4  vyšší. Tato situace se podobá roku 2013, napsal Munster.

Makroekonomické obavy, především změny kurzů měn související se silným dolarem, zůstávají jednou z „divokých karet“ společnosti Apple. Munster není jediný, kdo vidí u akcií Applu růstový potenciál.

Akcie Applu na Wall Streetu dlouhodobě vykazují rating „buy“. Konsenzus mezi analytiky v uplynulých šesti měsících se blížil spíše „strong buy“. Munster sám udělil akciím rating „overweight“, ačkoliv dlouhodobě zastává vůči Applu býčí postoj.

 

 

 

Zdroj:cnbc, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.