ČNB udělila rekordní pokutu za poskytování investičních služeb bez oprávnění

27.04.2016 20:52 | fa ra | Diskuze

Česká národní banka udělila společnosti Regirt Propeat, s.r.o. pokutu ve výši 12 000 000 korun. Sankce byla udělena za poskytování hlavní investiční služby přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních nástrojů bez patřičného povolení.

Foto: Web4Trader

 

Společnost zprostředkovávala svým zákazníkům pomoc při obchodování na forexu a s CFD. ČNB, dle zveřejněného rozhodnutí, reagovala na podnět od veřejnosti a rozhodla se vyslechnout několik svědků, kteří potvrdili nařčení z poskytování investičních služeb bez řádného povolení.

K nepovolené činnosti mělo docházet v průběhu roku 2014, samotné vyšetřování pak pokračovalo v průběhu jara a léta 2015. Společnost Regirt Propeat, s.r.o. ještě 10. 5. 2015 odeslala ČNB své vyjádření k zjištěným skutečnostem.

Následně je možné v obchodním rejstříku sledovat zásadní změny ve společnosti. Dosavadní jednatelka paní Vladimíra Galisová opouští k 26. květnu 2015 pozitici jednatelky i jediného společníka, společnost mění svůj název z původního Galis s.r.o. na stávající Regirt Propeat, s.r.o. a majitelem společnosti se stává slovenská firma San Cristobal s.r.o.

Společnost poskytla údajně své služby více než třem stovkám zákazníků. Z výpovědi uveřejněné v Rozhodnutí je patrné, jak jednoduchým způsobem může přijít zákazník (dokonce opakovaně) o celý svůj vklad během velmi krátké doby. 

Společnost měla za tyto služby inkasovat souhrnnou odměnu ve výši přesahující čtvrt milionu amerických dolarů.

Zdroj:ČNB, Redakce, Justice.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.