ČMIS hlásí obrat 42 milionů za cloudové služby

15:46 | E V | Diskuze

Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, cloudových a serverových řešení, hlásí za loňský rok historicky nejvyšší obrat 42 milionů korun při kontinuálním meziročním růstu o 20 % i v době koronaviru.

Ilustrativní obrázek

Zároveň rozšířila své kapacity díky nákupu nových serverů za 10 milionů korun. Hrubá kapacita datacentra se tak zvýšila na 5 petabytů, což odpovídá kapacitě 16 384 notebooků s diskem o kapacitě 320 GB. ČMIS poskytuje maximálně výkonnou a spolehlivou infrastrukturu již 220 klientům. Zabezpečuje jim plynulý chod serverů nebo online shopů, které denně využije přes 200 tisíc uživatelů. ČMIS díky jmenovaným inovacím i dohledovému softwaru dokáže zajistit, že e-shopy nespadnou a fungují hladce i během špičky.

Zpočátku na nás dopadl covid stejně negativně jako na další sektory. Klienti z gastronomie, cestovního ruchu a hotelnictví, tedy sektorů postižených restrikcemi, snížili objem objednaných služeb. To se ale velmi brzy změnilo a s vlnou digitalizace přišel i příliv nových zákazníků, kterých je nyní již 220. Loňský rok se tak pro nás stal nejúspěšnějším v historii s obratem 42 milionů korun. Čtvrtinu z něj investujeme do inovací a zdokonalení našich služeb. Největší položkou je nákup nových, rychlejších serverů, které obměňujeme každé dva až tři roky, přičemž standard se pohybuje kolem pěti let. Ve světě technologií jde pokrok velmi rychle a mít nejnovější hardware znamená nejen vyšší výkon a úsporu, ale i náskok před konkurencí,“ říká Václav Svátek, CEO a zakladatel ČMIS.

Výhody zmiňovaného kratšího cyklu spočívají zejména v novějších, tedy výkonnějších serverech. Ty umožňují rychlejší čtení i zápis. Nové generace technologického vybavení přináší zároveň i úsporu energie o 5 až 10 %. V neposlední řadě je to i jejich vyšší spolehlivost. „Pro představu, hodinový výpadek webu stojí české firmy v průměru 1 182 000 korun. Za den tak může třeba takový e-shop přijít téměř o 30 milionů korun nejen na tržbách, ale také kvůli ztrátě stálých zákazníků i o celý byznys. Pokud se bavíme o úspoře energie a ekologii, vyvstává otázka, co se starými servery. My vyřazené a funkční železo nabízíme školám, případně přeprodáváme za zlomkovou cenu malým firmám,“ dodává Václav Svátek.

Z celkového obratu 42 milionů korun tvoří 10 % hosting On-premise, 75 % služby datového centra, licence na software MS 365 představují 15 %. ČMIS přitom jako Microsoft Direct Partner nabízí tyto licence nejlevněji na trhu jako službu klientům. Mezi ně nyní patří Albatros, Rohlík.cz, Shoptet, Ušetřeno.cz, Albatros Media, Auto Jarov, Knihy Dobrovský, Skřivánek a řada dalších.

 

ČMIS roste i personálně

Díky rekordnímu růstu rozšiřuje ČMIS i svůj byznysový tým. S rozvojem obchodu a zejména péčí o klienty pomůže Radek Votruba (44 let), který ve firmě nově zastává pozici Business Development Managera. Zaměřovat se bude na hledání úspor a optimalizace v rámci stávajících IT řešení ve firmách. Posílí tak tým konzultantů a technologických odborníků, který čítá již přes 20 expertů.

Klíčové je pro mě budování vztahů se zákazníky a navrhování strategie pro jejich byznys. V týmu ČMIS budu mít na starosti zejména hledání té správné cesty pro vybudování funkčního a spolehlivého firemního IT, optimalizace nákladů a volbu těch správných služeb. Na ČMIS mě zlákal zejména proklientský přístup, důraz na nejmodernější technologie a snaha předcházet problémům a řešit je dříve, než reálně nastanou,” říká Radek Votruba, Business Development Manager ČMIS.

 

Hospodářské výsledky ČMIS

 

Fiskální rok

obrat (v milionech korun)

2017

22

2018

28

2019

34

2020

42

 

Počet klientů

 

 

Rok

Klienti ČMIS

2017

100

2018

110

2019

140

2020

190

2021

220

 

 

Více o ČMIS

Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, cloudových a serverových řešení, dokáže svým zákazníkům zajistit, že jejich e-shopy nespadnou a fungují hladce i během špičky, takže nepřijdou o své tržby kvůli výpadkům. Mezi hlavní služby patří hosting aplikačního prostředí pro účetní a obchodní systémy, dále hosting databází, úložišť a privátní cloud pro velké e-commerce hráče, jako jsou Rohlík.cz či Shoptet. V neposlední řadě poskytuje jako Microsoft Direct Partner klientům nejlevnější licence pro aplikace Microsoftu.

Zdroj:Emil Sedlařík, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zrušení stropů na výši nájemného v Berlíně

Ilustrativní obrázek

LG představuje svou filosofii společensky odpovědného investování

Ilustrativní obrázek

MONETA varuje před vlnou podvodných mailů

Ilustrativní obrázek

Visa podporuje prodloužení projektu Česko platí kartou, na který nově dosáhnou i veřejné instituce

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Kofola: Celoroční výsledky bez překvapení, meziroční pokles vzhledem k nižším tržbámČti více
Ilustrativní obrázek

Moneta: Aktivistický akcionář Petrus Advisers do dozorčí rady navrhuje vlastní protikandidátku

Ilustrativní obrázek

Budoucnost nemocnic je v lepším time managementu

Ilustrativní obrázek

Výsledky Goldman Sachs za 1Q převálcovaly očekávání, investiční banka těžila z rušného obchodování

Ilustrativní obrázek

Banka JPMorgan reportovala výsledky za 1Q, výnosy a zisk na akci překonaly nejvyšší analytický odhad

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.