CME (Koupit, 12m cíl = 5,0 USD)

13:11 | M Z | Diskuze

CME -  nejsilnějsí kvartál - Čeká nás jeden z nejsilnějších kvartálů za poslední roky

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Změna účtování: Vykázané údaje budou ovlivněny odstoupením od prodeje slovinských aktivit v průběhu ledna 2019. Hodnoty za roky 2017 a 2018 jsou doplněny o vliv Slovinska.

Výsledky hospodaření: Očekáváme, že čtvrté čtvrtletí minulého roku bude tím nejsilnějším za posledních několik let. Tržby společnosti vzrostou meziročně o 7,1 % na 237,0 mil. USD. Čtvrtý kvartál vykazuje dlouhodobě nejlepší výsledky z celého roku. I letos budou růstu pomáhat velmi dobré makroekonomické podmínky v jednotlivých zemích, kde má CME své aktivity. Růst HDP je v pozitivní korelaci s vyššími tržbami z televizní reklamy. Oproti loňskému roku došlo k posílení dolaru vůči lokálním měnám na trzích, kde CME působí. Kvůli tomu dochází k tvorbě nerealizovaných kurzových ztrát.

OIBDA by měla meziročně vzrůst o 9,1 % na 83,4 mil. USD. Tento růst je podpořen především ziskovostí v České republice a Rumunsku, kde očekáváme OIBDA ve výši 37,2 mil. USD, respektive 24,1 mil. USD. OIBDA marže by dle našich odhadů měla vzrůst o 0,6 pb na 35,2 %.

Čistý zisk by se měl dostat na rekordních 57,4 mil. USD oproti 40,8 mil. USD v loňském roce. To je způsobeno hlavně klesajícími úrokovými náklady. Ty předpokládáme na úrovni kolem 8 mil. USD v Q4 18 oproti 15,9 mil. USD v Q4 17.

Odstoupení od prodeje Slovinska: Segment ve Slovinsku je z pohledu finančních výsledků velmi srovnatelný s Bulharskem. Za celý rok 2017 Slovinsko vygenerovalo OIBDA ve výši 14,3 mil. USD, zatímco pro rok 2018 očekáváme souhrnnou OIBDA na úrovni 21 mil. USD. Firma bude i nadále pokračovat ve svém plánu na snižování zadlužení. To však nebude skokově urychleno výnosem z prodeje Slovinska, ale budou se využívat peněžní toky generované tímto segmentem.

Zdroj:Jiří Kostka Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ceny za alkohol či jídlo jsou v EU vysoké. Tahle dopadlo Česko

Ilustrativní obrázek

Dynabook rozšiřuje možnosti inteligentních brýlí Dynaedge

Ilustrativní obrázek

České prádelny a čistírny za rok přijmou zakázky v hodnotě 5,9 miliardy korun, odhalil první průzkum o donedávna tradičním odvětví

Ilustrativní obrázek

AURES Holdings v uplynulém týdnu v síti AAA AUTO prodal nejvíce vozů v historii

Ilustrativní obrázek

Erste Group: Vytvoření rezervy 230 mil. EUR na soudní spor v Rumunsku (+komentář analytika)Čti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně slabší

Ilustrativní obrázek

Smíšený závěr v zámoří

Ilustrativní obrázek

Investoři zažívají žně. Daří se americkým akciím, zlatu i bitcoinu

Ilustrativní obrázek

Zlato rozjelo novou cenovou rally. Bude stříbro následovat?

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy v pondělí připsaly mírné zisky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.