Clintonová slibuje došlápnout si na farmaceutické společnosti s nepřijatelně vysokými cenami

02.09.2016 20:28 | wa pe | Diskuze

Demokratická kandidátka na prezidentku USA, Hillary Clintonová již delší dobu upozorňuje na farmaceutické společnosti, kterým jejich neohrožené postavení na trhu umožňuje zvyšovat ceny některých léků do nemorálních výšek.

Foto: iphonedigital

Poslední takovouto společností, která nepříměřenou cenou svých léků rozvířila mediální vody byla Mylan a její adrenalinové injekce

Clintonová nyní na svých internetových stránkách naznačila, jakým způsobem by s předraženými léky bojovala v případě, že by usedla do Oválné pracovny Bílého domu. V prvé řadě by se pokusila zajistit alternativy léčiv na trhu povolením nouzových importů ze zahraničí, dále by chtěla zamezit vzniku monopolního postavení jednotlivých firem a podpořit konkurenční prostředí a nakonec by měl vzniknout federální výbor, který by měl možnost finančně trestat společnosti, které bezdůvodně zvyšují cenu léčiv. Tyto pokuty by poté měly být využity na vývoj nízkonákladových alternativ ke stávajícím lékům na trhu.

Mezi akciovými tituly, které by byly opatřeními zasaženy, najdeme například: (NASDAQ:IBB)(NASDAQ:AMGN)(NASDAQ:BIIB)(NASDAQ:GILD)(NASDAQ:CELG)(NYSE:BMY)(NYSE:ABT)(NYSE:MRK)(NYSE:PFE)(NASDAQ:MYL)(NYSE:VRX)(NASDAQ:TEVA)(NASDAQ:PRGO)(NYSE:AGN).

Zdroj:Bloomberg
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.