Cizinci prodávají britský dluh

18:55 | Swissquote Ltd | Diskuze

Mohutný riskantní růst odsunul obavy z Brexitu zatím stranou. Špička v tříměsíční voaltilitě (blízko konání hlasování o odchodu nebo setrvání) naznačuje, že investoři v tichosti zaujímají obranu. Poslední průzkumy výsledku referenda o EU jsou příliš těsné a zvyšují pravděpodobnost odchodu Velké Británie z EU.

Foto: Martin Howard

Průměrný výsledek šesti průzkumů naznačuje, že 51% hlasuje pro setrvání, 48% pro odchod. BoE zařadila tento týden Brexit na první místo blízkých hrozeb pro finanční stabilitu. Tím se zvyšuje očekávání zásahu BoE, aby si udržela kontrolu. Brexit vytváří volatilitu. Forward smlouvy založené na indexu Sonia se do konce roku odrazí na snížení úrokových sazeb.

Slabé ekonomické výsledky z minulého týdne zdůraznily oslabení v souvislosti s přetrvávající nejistotou Brexitu. Současný britský deficit dosáhl historického maxima, protože cizinci snižují nákup státních dluhopisů a snížil se výdělek britských společností v zahraničí. Debata o vystoupení Británie z EU se soustředí na na současný vysoký deficit, protože zpřísnění půjček ze zahraničí (přes úpravu půjček na další tři roky směrem vzhůru) naznačuje, že schodek bude muset vytáhnout domácí veřejný sektor. Protože deficit veřejného sektoru se v dohledné době pravděpodobně nestabilizuje, existuje riziko nutnosti poklesu investic soukromého sektoru, aby se mezera zaplnila.

Při nižší účasti domácích spotřebitelů nastane brzy pravděpodobně značný tlak na růst. Další omezení přílivu kapitálu do Velké Británie zatíží GBP. Březnový výrobní PMI se propadl oproti předešlým 51,2 na 51. Propad sentimentu potvrzuje obavy z referenda o setrvání v EU 23. června, firmy začínají být opatrné při rozhodování o výdajích a najímání. Ohledně GBPUSD zůstává Swissquote negativní a sleduje pokračující zvrat býčího momenta mířící k 1,4100.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.