Cisco Systems koupí USD Jasper Technologies za 1,4 miliardy

07:00 | fa ra | Diskuze

Výrobce počítačových sítí Cisco Systems Inc. koupí za 1,4 miliardy USD firmu Jasper Technologies, která se zaměřuje na propojování přístrojů a zařízení, jako aut nebo kardiostimulátorů, s internetem. Pro Cisco je to největší akvizice od roku 2013.

Foto: Public Domain

 

Firma Cisco v prohlášení uvedla, že Jasper vyvinul hlavní platformu pro odvětví nazývané technologickou hantýrkou internet věcí, což označuje propojení různých přístrojů, spotřebičů a zařízení s internetem. Jasper také vyrábí softwarovou platformu, která umožňuje sledovat tyto přístroje, jakmile se připojí na internet.

Jasper má 385 zaměstnanců a více než 3500 zákazníků ve 100 zemích světa. Firma původně plánovala primární nabídku akcií.

Cisco vyrábí speciální zařízení, která se používají ke správnému fungování internetu a směrování stránek. V tomto oboru patří mezi největší na světě. Věnuje se však i jiným oblastem, jako optické sítě či telekomunikační sítě. V posledních letech firma investuje do nových produktů a koupila desítky menších firem.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.