Čínský vyhledávač Baidu investuje miliony dolarů do bitcoin startupu Circle

24.06.2016 11:45 | wa pe | Diskuze

Po neobyčejně klidném začátku roku v červnu dramaticky vzrostla volatilita obchodování s digitální měnou bitcoin. Kromě takzvaného půlení může za jeho růst také aktivita čínských investorů na čele se známým vyhledávačem Baidu.

Foto: BTC Keychain

 

Ještě v pondělí bitcoin dosahoval svých dvouletých maxim, aby následně další den spadl o 10 %. Vysoká volatilita je pro bitcoin typická a několik budoucích let bude ještě tuto digitální měnu provázet, dokud nebude široce přijímána jako platidlo v každodenních transakcích, myslí si americký investiční poradce Jack Tatar

Obchodování s bitcoinem tento týden rozhýbaly zprávy o tom, že skupina čínských investorů na čele s internetovým vyhledávačem Baidu se chystá investovat 60 milionů USD do startupu Circle ze Spojených států, který vyvíjí platební aplikace založené na technologii blockchain. Circle se nedávno podařilo získat spolupráci s renomovanou britskou bankou Barclays a licenci pro převody peněz a mezinárodní platby britského finančního dohledového orgánu Financial Conduct Authority.

Výkonný ředitel Circle, Jeremy Allaire nedávno prohlásil, že Čína by se snadno mohla stát centrem budoucího masového přijetí digitálních měn. Cílem startupu je vytvořit globální banku, která by pomocí blokchain technologie zjednodušila zasílání plateb na úroveň posílání e-mailů.

Jedna z překážek inovací na poli technologie blockchain, tedy otevřené distribuované databáze, může být brzy odstraněna. Prozatím nebylo jasné, kdo vlastní k technologii duševní práva, tento týden však médii proletěla zpráva, že údajný autor bitcoinu, australský podnikatel Craig Wright podává ve Velké Británii desítky žádostí o registraci patentů spjatých s technologií blockchain. V případě, že Wright je skutečně záhadným Satošim Nakamotem, tvůrcem bitcoinu, který se v roce 2010 zcela odmlčel, cena jeho patentů může dosáhnout až 1 miliardy USD.

 

 

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.