Čínský jüan oslabuje v reakci na korporátní nákupy amerického dolaru

13:23 | wa pe | Diskuze

Před dnešním otevřením asijských trhů snížila Čínská lidová banka už třetí den za sebou svou střední úroveň pro obchodování na páru USD/CNY na 6,5808.

Foto: Japanexperterna.se

Oficiální výhled byl 33 pipů či 0,05 % nižší než středeční fixní úroveň 6,5841. Podle analytiků se tím centrální banka snaží snížit volatilitu obchodování s jüanem po bouřlivém minulém měsíci. 

 Od května banka začala ke svému měnovému výhledu přidávat také takzvaný anticyklický faktor, který výrazně napomáhá odhadovat budoucí směr obchodování na USD/CNY, uvedl Irene Cheungová, forex analytička z Australia and New Zealand Banking Group.

Na spotovém trhu dnes pár otevřel na hladině 6,5860, načež uprostřed obchodní seance zamířil k úrovni 6,5911, tedy o 0,16 % níže, než činí střední úroveň výhledu centrální banky. Obchodníci ignorovali snížení fixace a soustředili se na kapitálové korporátní toky. Nákupy amerických dolarů byly motivovány především silnou sezónní poptávkou.

Analytici očekávají, že USD/CNY zůstane v úzkém obchodním pásmu 6,55–6,6  až do konání celostátního sjezdu Komunistické strany Číny 18. října. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.