Čínský dluhopisový trh v hodnotě 11 bilionů dolarů láká zahraniční investory

12:38 | Pet Bu | Diskuze

Čínská snaha o otevření domácího dluhopisového trhu, třetího největšího na světě, nabídkou relativně vysokých výnosů a stabilní měny se začíná vyplácet.

Ilustrativní obrázek
Foto: Asian Development Bank

Podle dat centrální banky umístila Čína do dluhopisů v roce 2017 celkem 346 miliard juanů (55 miliard dolarů) zahraničních investorů. I když se jedná o pouhý zlomek z 337 miliard dolarů investovaných do amerických dluhopisů do listopadu 2017, jedná se oproti roku 2016 o růst na úrovni 41%. Podle předpovědi Deutsche Bank AG se v letošním roce tento růst zrychlí na 700 miliard juanů. Podle dat agentury Bloomberg přitom zahraniční investoři drží méně než 2% čínského domácího dluhu.

"Čína se stala atraktivní příležitostí a my určitě letos budeme do čínských dluhopisů více investovat,“ řekl hlavní investiční manažer pro Asijsko-Pacifický region Allianz Global Investors Singapore Ltd. David Tan. Podle jeho slov proces oddlužení, který v Číně probíhá, zvýšil výnosy a nikdo již nemluví o poklesu hodnoty juanu.

Soustavný příliv zahraničního kapitálu by také mohl změnit pravidla hry na čínském dluhopisovém trhu. Existuje naděje, že zahraniční investoři budou žádat podrobnější zkoumání kvality dluhu a požadovat také větší transparentnost finančních záznamů. To by mohlo zvýšit diferenciaci mezi silnějšími a slabšími dlužníky a zlepšit kvalitu čínských dluhopisů.

Mnoho zahraničních investorů láká možnost nakoupit čínské tříleté vládní dluhopisy s výnosem okolo 3,63%, zatímco obdobné americké dluhopisy nabízí výnos 2,31% a německé dluhopisy mají dokonce záporný výnos 0,30%. "Zájem o čínské dluhopisy roste nejen v Evropě, jihovýchodní Asii a Blízkém Východě, ale také v Africe,“ řekl investiční manažer pro Asijsko-Pacifický region Invesco Hong Kong Ltd. Ken Hu, podle jehož názoru se zvýšil oběh juanu v zahraničí díky většímu obchodu a investicím. „Lidé tak hledají místo, kam by mohli investovat své juany,“ doplnil Hu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Jak nekoupit zkažený firemní dluhopis? Minimum, co potřebujete vědět

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled 10.4.2019

Ilustrativní obrázek

Dluhopis Republiky je výhodný pro stát, pro střadatele už méně

Ilustrativní obrázek

Fed debatuje o budoucí struktuře své bilance a Trump opět kritizuje růst sazeb

Ilustrativní obrázek

#TradeWar: Dvojsečné zbraně terakotové armády

Ilustrativní obrázek

Výnosová křivka v USA se nadále zplošťuje, spread mezi 10y a 2y výnosem již jen 34,24 bpsČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření mírně klesá

Ilustrativní obrázek

Akcie asijsko-pacifického regionu dnes převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování pohonných hmot, elektřiny a zemního plynu

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela v červeném

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Jednání zemí OPEC bylo odloženo o dva dny

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.