Čínské akcie zamíří v roce 2016 ke dnu, tvrdí v Merrill Lynch

08:57 | wa pe | Diskuze

Akcie na šanghajské burze se v pondělí propadly o 7 %, podle analytiků z Bank of America Merrill Lynch je to však pouze jen předzvěstí jejich mnohem hlubšího poklesu v roce 2016.

Foto: Public Domain

 

Obchodování bylo pozastaveno na 15 minut poté, co index ztratil 5 % své hodnoty v 6:12 CET a obchodní den byl předčasně ukončen jen o několik minut později v 6:34 CET, jakmile akcie upsaly další dvě procenta.

Podle analytiků z Bank of America Merrill Lynch čeká Shanghai Composite Index v roce 2016 pád o celých 2600 bodů, které v procentuálním vyjádření představují 27% pokles oproti začátku roku.

Hlavní slabostí čínských akcií bude podle Merrill Lynch přítomnost obrovského množství vypůjčeného kapitálu, který byl v minulých letech využíván pro investice na indexu. Nyní se investoři akcií ve velkém zbavují, proto aby byli schopni umořit narůstající dluhy. Za současnými potížemi na čínském akciovém trhu podle analytiků stojí i zásahy čínské vlády a centrální banky, která ve snaze stabilizovat rozbouřenou situaci z konce loňského léta mohutně intervenovala a držela tak akcie uměle vysoko.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.