Čínské akcie může podpořit propojení trhů

14:48 | fa ra | Diskuze

Zatímco světovými burzami v posledních týdnech hýbe výsledková sezóna a spekulace o dalším směřování měnové politiky Fedu, v Číně je pozornost upřena na regulatorní novinky.

Foto: Dennis Jarvis

Vláda mimo jiné schválila propojení trhů v Hong Kongu a Šen-čenu, což umožní zahraničním investorům nakupovat tituly v pevninském velkoměstě. Samotné propojení bude zahájeno asi za čtyři měsíce.

V předloňském roce jsme již zažili propojení mezinárodní hongkongské burzy s pevninským trhem v Šanghaji. Oznámení změny sice tehdy ještě silnou reakci nepřineslo; jen za první měsíc po spuštění propojení ale šanghajské indexy vyskočily o více než 20 % a výrazně překonaly prakticky všechny světové burzy. Není proto divu, že v hledáčku investorů se teď ocitly šenčenské akcie. Je však nutno dodat, že raketovému růstu v roce 2014 pomohlo i snížení úrokových sazeb čínskou centrální bankou, což nyní neočekáváme.

Na místě tak je velká opatrnost. Šenčenský index se obchoduje na vysokém 25násobku očekávaných zisků (oproti 17,5x u globálního indexu MSCI World), dividendový výnos je pouhých 0,8 % (světový průměr je okolo 2,5 %). Na burze v Šen-čenu sice převažují oblíbená a rostoucí odvětví jako technologie, farmacie a spotřební zboží, ocenění je ale i tak velmi vysoké. Případná pozitivní reakce na propojení trhů by proto mohla být jen dočasná.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.