Čínská konkurence elektromobilům Tesla

10:58 | Miloš Kotek | Diskuze

O společnosti Qiantu Motor většina lidí, kteří se zajímají o elektrické automobily, v životě neslyšela. Nicméně jde o společnost, které by investoři do akcií společnosti Tesla měli věnovat zvýšenou pozornost.

Foto: Public Domain

 

Qiuntu Motor je největší čínská domácí designová automobilní společnost, jejíž produkce vozů je spíše známá proto, že používá materiály a výrobky, které jsou doménou spíše u jachet, nebo u podnikatelských tryskových letadel. Společnost v současné době vyvíjí sportovní vůz, který chce uvést na trh v příštím roce. Automobil má mít elektrický motor, karoserii z karbidových vláken a hliníkovou konstrukci.

Cena vozu má dosahovat 700 tisích yuanů (106 tisíc USD), což je srovnatelná cena s Modelem S společnosti Tesla.

„Bereme si příklad z Tesly, stejně jako z ostatních výrobců elektromobilů,“ říká generální ředitel společnosti Lu Qun. „Naším cílem je vytvářet vysoce kvalitní vozy, což s sebou nese nutnost postavit novou továrnu, protože v Číně neexistuje továrna na formování karbonových vláken.“

Společnost Qiuntu Motor doufá, že se jí podaří zabrat podstatnou část trhu s elektromobily v Číně. Do roku 2025 se očekává deseti násobný růst na 3 miliony prodaných vozů.

Dalším čínským konkurentem společnosti Tesla Motors je společnost Chehejia, která uvede v roce 2017 na trh elektromobil typu SUV, který by měl konkurovat Modelu X společnosti Tesla.

Generálního ředitele společnosti Tesla, Elona Muska však tyto zprávy nechávají chladným. Na konferenci v minulém týdnu žertoval, že „existuje tolik oznámení o vstupu elektromobilů na trh, že si počkám, až moje matka uvede to svoje.“

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.