Čína plánuje mohutný vstup na trh s počítačovými paměťmi. Chystá se koupit akcie Mikronu?

13:54 | wa pe | Diskuze

Předseda Tsinghua Unigroup Zhao Weighuo uvedl pro agenturu Reuters, že je v jednání s firmou ze Spojených států zaměřující se na výrobu polovodičových součástek, a že by mohlo dojít k uzavření dohody před koncem tohoto měsíce.

 

Analytikové očekávají, že ve světle posledních čínských kroků v oblasti počítačových pamětí zaměří Tsinghua svou pozornost na společnost Micron Technology (MU). Zhao vysvětlil, že nabytí majoritního podílu je nepravděpodobné z důvodu regulačních obav. Nicméně výzkumná firma poukázala na její již existující akciový podíl ve Western Digital Corp s 33% prémií, který by mohl být předlohou chystané dohody. Experti jsou přesvědčeni, že nákup i rozvoj aktiv v oblasti polovodičů jsou pro Čínu poměrně problematické a v budoucnu tedy očekávají další dohody jednak investičního, ale i nátlakového charakteru.

Jednání pouze potvrdilo ambice Číny stát se globálním hráčem na poli polovodičových součástek a obzvláště počítačových pamětí. Mezi odborníky panuje shoda, že paměti jsou přirozeným cílem Číny, jelikož celá řada jejích kroků z poslední doby se týkala paměťových technologií ISSI, MU, 3D NAND. Také upozorňují na fakt, že Micron, jakožto čtvrtý největší výrobce polovodičových součástek na světě, představuje dobrého kandidáta na akvizici. Analytici z Macquarie Group odhadují, že čínská strategie na trhu s polovodiči se bude skládat jak z investic, tak nátlakových metod a pokud Tsinghua získá 15% podíl v Micronu, společnost si tak přijde na přibližně 3,3 miliardy USD.

Zdroj:Reuters
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.