Cigarety čeká další vlna zdražení, tentokrát přibližně o jednu korunu za balení

21:41 | Redakce W4T | Diskuze

Tabákový průmysl čeká další vlna zdražování. Tentokrát to není z titulu rostoucí spotřební daně, jako tomu bylo naposledy v lednu tohoto roku. Příčinou plánovaného zdražení je opatření z tabákové směrnice Evropské unie.

Ilustrativní obrázek
Foto: BigBSTRD

Podle této směrnice, která nabyde účinnosti od 20. května 2019, bude muset mít každá krabička cigaret vyprodukovaná v rámci EU unikátní kód, aby šlo vysledovat její cestu od výrobce až do maloobchodu. EU si od tohoto kroku slibuje pokles pašování cigaret. Další změnou je sjednocení varovného označení o škodlivosti cigaret na obou stranách balení. Zatímco na přední straně je varování nahoře, na zadní straně je dole. Obojí varování musí být v horní části krabičky, což dle vyjádření Kamila Provazníka, jednatele Imperial Tobacco, si vyžádá zcela nové kolky, užší než dosud.

Současné kolky se lepí na horní část krabičky, kde by podle nové úpravy však překrývaly varovný text. Nové užší kolky se budou lepit na boční stranu krabičky. Všechny tyto kroky si vyžádají zvýšené náklady na realizaci. To se promítne právě do cen cigaret. Očekává se, že zvýšení cen by se mělo pohybovat kolem jedné koruny na krabičku.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.