Chemičky Syngenta a ChemChina nereflektovaly na termín, čímž zvyšují riziko delšího vyšetřování regulačních úřadů EU

14:12 | Ne Ro | Diskuze

Akcie chemičky Syngenta (NYSE:SYT) dnes před zahájením obchodování v USA oslabily o -7,1 % poté, co se z úřadů Evropské unie ozvalo, že společnost ChemChina nedodala navrhovaná opatření, která měla rozptýlit případné antimonopolní obavy, které se týkaly plánované fúze těchto dvou chemických závodů.

Foto: agriflanders

Společnosti, kterých se šetření úřadů EU ve věci komplexnějších obchodů týká, se občas rozhodnou nenabídnout příslib či závazek během rané, první fáze vyšetřování, pakliže očekávají, že bude plánovaný obchod pravděpodobně podroben důkladnějšímu šetření regulačních úřadů. Tento krok však zvyšuje obavy z toho, jak moc se souhlas regulačních úřadů s obchodem protáhne.

Regulační úřady EU nyní musejí v termínu do 28. října rozhodnout, zdali s obchodem budou bez stanovení svých dodatečných podmínek souhlasit, či zdali obchod pozdrží a své šetření rozšíří o "fázi dvě", což by znamenalo posunutí konečného rozhodnutí regulačních úřadů o další čtyři měsíce.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.