Chcete poobědvat s Warrenem Buffettem?

06:44 | fa ra | Diskuze

Na stránkách internetové aukční síně eBay začala tradiční charitativní aukce oběda s finančníkem a filantropem Warrenem Buffettem. Výtěžek z aukce, která se letos koná již po sedmnácté, získá stejně jako v minulých letech nadace Glide Foundation ze San Franciska.

Foto: DonkeyHotey

 

Aukce oběda s majitelem firmy Berkshire Hathaway má zatím deset zájemců a nejvyšší nabídka je 210.100 dolarů (přibližně pět milionů Kč). Do konce aukce však zbývá ještě dlouhá doba, končit má v pátek v noci místního času, tedy v sobotu 04:30 SELČ, uvedla agentura Reuters. Od roku 2008 měla vždy konečná částka více než šest nul a rekordní byla v roce 2012, kdy anonym za oběd zaplatil téměř 3,457 milionů USD. Loni se oběd vydražil za 2,35 milionu USD.

Nadace Glide Foundation poskytuje sociální služby chudým a bezdomovcům v San Francisku. Z uplynulých 16 aukcí již získala zhruba 20,2 milionu USD. Peníze používá na financování různých programů pro znevýhodněné. S nápadem aukce přišla Buffettova první žena Susan.

Vítěz poobědvá s Buffettem v restauraci Smith & Wollensky v newyorské obchodní čtvrti Manhattan. Může si s sebou přivést sedm přátel a s investorem strávit několik hodin v rozhovoru na jakékoliv téma. Jedinou výjimkou jsou budoucí investice Buffetta nebo jeho firmy Berkshire Hathaway.

Pětaosmdesátiletý Buffet je třetím nejbohatším mužem planety. Časopis Forbes jeho majetek odhaduje na 66,8 miliardy USD. Téměř veškerý svůj majetek se Buffett rozhodl dát na charitu.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.