ČEZ pustí jeden z odstavených dukovanských reaktorů do konce roku

09:22 | Redakce W4T | Diskuze

Mluvčí dukovanské jaderné elektrárny Jiří Bezděk řekl, že ČEZ chce do konce roku spustit alespoň jeden ze tří odstavených reaktorů. Kontroly svarů však budou pokračovat i během ledna příštího roku, nicméně přesný termín jejich ukončení stanoven nebyl.

Foto: ČEZ

 

Kvůli neplánovaným odstávkám je letošní produkce elektřiny v této elektrárně meziročně nižší o 16 %. J. Bezděk uvedl, že finanční ztráty budou vyčísleny až v okamžiku, kdy budou odstávky ukončeny a reaktory znovu spuštěny.

ČEZ již při prezentaci výsledků za třetí kvartál oznámil snížení výhledu na letošní EBITDA z předchozích 68 mld. CZK na 64 mld. CZK, což souviselo nejen s odstávkami v Dukovanech, ale i v Temelíně či horší výrobou uhelných elektráren. Výsledek však může být nakonec ještě horší. Nižší produkce elektřiny je tak jedním z důvodu letošního klesajícího trendu ceny akcií, která se nyní nachází necelých 5 % nad svým 10letým minimem.    

Zdroj:KB
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.