ČEZ postaví desítky rychlonabíjecích stojanů pro elektromobily

08:43 | fa ra | Diskuze

Energetická skupina ČEZ postaví v následujících letech na čerpacích stanicích sítě Benzina desítky rychlodobíjecích stojanů pro elektromobily. Jen do konce tohoto roku by mělo být uvedeno do provozu přes deset dobíjecích stanic. Průměrná cena jednoho z nich činí přibližně milion korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: Windell Oskay

Výstavba bude zčásti financovaná prostředky z grantů evropského programu CEF. Evropská komise tak podporuje propojování evropských zemí budováním dobíjecích stanic podél hlavní silniční sítě. Elektromobily lze u Benziny dobíjet prozatím ve třech lokalitách, a to v Rousínově, Vrchlabí a Vystrkově u Humpolce.

Ministerstvo financí plánuje prověřit nastavení akciových odměn manažerů ČEZ. Opční program, díky němuž mají členové vrcholového vedení polostátní firmy každoročně nárok na příděl akcií za zvýhodněnou cenu, doznal změn naposledy před deseti lety. Jen letos tento program vydělal manažerům téměř 24 mil. CZK. Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že po prověření opčního programu nelze vyloučit jeho úpravu. Podobný program však není pravidlem ani u obdobných společností ve světě. Častější je, že manažeři musí zvýhodněné akcie držet po dobu několika let, než je mohou prodat. Zatímco v případě ČEZ manažeři akcie letos drželi jen několik dnů.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Dividenda ČEZ v roce 2019 a dalších letech (+komentáře analytika a aktivistického akcionáře)

Ilustrativní obrázek

ČEZ plánuje prodat majetek nejen v Bulharsku ale i v Rumunsku, Turecku a možná i v Polsku

Ilustrativní obrázek

ČEZ v pozvánce na valnou hromadu zveřejnil termíny k letošní dividendě

Ilustrativní obrázek

ČEZ údajně zvažuje prodej svých rumunských aktivČti více
Ilustrativní obrázek

Tyto 3 akcie stojí v současnosti za pozornost

Ilustrativní obrázek

Německý DAX na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické akciové indexy ve středu prudce vzrostly

Ilustrativní obrázek

Růstové úterý na Wall Street

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.