Čez po výsledcích oslabil a stáhl pražskou burzu do záporu

18:23 | Redakce W4T | Diskuze

Pražská burza rozšířila včerejší ztrátu a měřeno indexem PX oslabila o dalších -0,28% na 1 087 bodů. Hlavním podílníkem poklesu se staly akcie Čezu, které po dnešním výsledkovém reportu odepsaly -1,81% na 569 Kč.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Elektrárenská společnost představila za 2Q slabší čísla než očekával trh a to i po očištění o položku přecenění zajišťovacích kontraktů. Nicméně celoroční výhled firma potvrdila, což může být spolu s rostoucí cenou el. energie pozitivem pro další vývoj akcií. Nedařilo se ani mediální Cme (-2,20%) a další ztrátu zaznamenal před zítřejšími výsledky Stock Spirits (61 Kč -2,08%). Reportovat čísla hospodaření bude zítra i Moneta Money Bank, dnes zakončila s minimální změnou -0,13% pod metou 76 Kč. Ztrácela taktéž Komerční banka (931 Kč -0,53%) a Unipetrol (378 Kč -0,53%). Naopak větším ztrátám indexu PX zabránil růst akcií Erste Bank (958 Kč +1,20%), která těžila z optimismu finančního sektoru v Evropě.

Zdroj:Josef Dudek, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.