ČEZ Obnovitelné zdroje od konce srpna nedostává peníze za elektřinu z obnovitelných zdrojů

05.10.2016 08:53 | Redakce W4T | Diskuze

(Aktualizace 9:35) Dceřiná společnost ČEZ Obnovitelné zdroje od konce srpna nedostává peníze za elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Foto: čez

Důvodem je přetrvávající spor ohledně spuštění solárního parku Vranovská Ves, které údajně nesplňovalo podmínky pro získání státní podpory. Policie tak nyní blokuje účet společnosti až do celkové výše 606 mil. CZK.

Zpráva není žádnou novinkou, o možném blokování účtu se již informovalo. V případě, že by nakonec skutečně ČEZ přišel o tuto částku, jednalo by se o 1,13 CZK na akcii. Nemyslíme si, že by zpráva měla mít významný dopad na cenu akcie čez, hodnotíme ji neutrálně.

ČEZ podal stížnost proti zmrazení 606 mil. Kč. Podle policie byla tato částka neoprávněně vyplacena jako podpora fotovoltaickým elektrárnám. Uvedená částka odpovídá 0,3 % tržeb za minulý rok nebo 1,13 Kč na akcii.

Zdroj:Komerční banka, Atlantik
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.