ČEZ: Akcionáři schvalují na valné hromadě dividendu 34 CZK

11:47 | E V | Diskuze

ČEZ pořádal včera (29. června 2020) řádnou valnou hromadu.

Ilustrativní obrázek
Foto: ČEZ

Na programu byly standardní body jako zpráva za minulý rok, schválení hospodaření za 2019, personální otázky, politika odměňování členů představenstva a dozorčí rady. Zajímavý bude bod týkající se přípravy na nový jaderný blokv elektrárně Dukovany. A tradičně jedním z nejsledovanější bodů bude rozdělení zisku za minulý rok. 

Vedení společnosti navrhuje akcionářům distribuci dividendy ve výši 34 CZKna jednu akcii. To znamená hrubý výnos 6,9 %. Rozhodný den, kdy investoři musí mít akcie připsané na účet, aby měli na výplatu dividendy nárok, je 3. červenec 2020. To při standardním vyrovnání implikuje poslední den obchodování s právem na tuto dividendu na středu 1. července. Od 2. července se budou akcie obchodovat bez nároku na dividendu ze zisku roku 2019 a je obvyklé, že v tento den oslabí právě o výši dividendy.     

Stát kontroluje prostřednictvím Ministerstva financí téměř 70 % akcií ČEZu. Předpokládáme, že akcionáři na valné hromadě všechny návrhy schválí.

Zdroj:Bohumil Trampota, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.