Cesta sazeb Fedu po hlasování o brexitu

29.06.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Finanční trhy se minulý pátek probudily s pořádnou kocovinou do rozhodnutí Velké Británie vystoupit z Evropské unie. Toto rozhodnutí bude mít hlavní dopad na této straně Atlantiku, ale nejen tam.

Foto: Michael Daddino

O něco se zvýšila míra globální nejistoty a zvýšily se obavy ohledně zpomalování ekonomiky a potenciálního rozšíření situace kolem brexitu na mezinárodní úroveň.

V přední linii očividně stojí SNB a BoJ, obě banky mají obavy z nálady odmítající riziko, která nutí investory opustit riziková aktiva ve prospěch těch bezpečnějších, zvýší poptávku po jejich měnách. Nejsou to ale jediné centrální banky, které budou muset po britském hlasování upravit svoji monetární politiku. Federální rezervní systém bude muset své plány také přizpůsobit nové mezinárodní situaci.

V prosinci minulého roku plánoval Fed během letošního roku čtyřikrát zvýšit úrokové sazby. Slabá výkonnost americké ekonomiky v první polovině roku přiměla členy Fedu zrevidovat výhled růstu směrem dolů, ale také odložit další zvýšení sazeb. Podle futures Fedu nyní trh vstřebává jakékoli zvýšení sazeb v roce 2016. Překvapivé je, že trh také začal vstřebávat… 12% možnost snížení sazeb. Byli jsme velmi umírnění ohledně směru úrokových sazeb, ačkoli trh neustále podporoval tvrdý pohled. Nyní se zdá, že Fed bude muset stejně jako všichni ostatní počkat, až se rozplyne dým.

EUR/USD se podle očekávání po výsledcích propadl o 4,5% před konsolidací kousek pod 1,11. Stále je těžké odhadnout, jestli by se výprodej libry a eura měl zhoršit, ale vzhledem k páteční panické reakci by nás nepřekvapilo, kdyby některá aktiva páteční ztráty zvrátila.

Swissquote

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.