České akcie vykročily do roku 2016 levou nohou

17:56 | fa ra | Diskuze

Akcie na pražské burze v prvním letošním týdnu výrazně oslabily, index PX klesl o 3,4 procenta na 924 bodů. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce ztratily akcie výrobce nápojů Stock Spirits, nejvíce posílila Komerční banka. České akcie loni posílily zhruba o jedno procento, index ukončil rok na 956 bodech.

Foto: Web4Trader

 

 

"S novým rokem se do centra zájmu všeho dění na finančních trzích vrátila Čína. Nervozita z Asie se přelila i na ostatní trhy. Americké indexy zažily nejhorší začátek roku od velké krize (1932). Ani zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky Fed na trh výraznější optimismus nepřineslo," popsal vývoj na finančních trzích analytik J&T Bank Milan Lávička.

Nejvíce klesající akcií uplynulého týdne byla bez jakýchkoliv zpráv Stock Spirits, která přišla o 7,6 procenta na 47 Kč. Nedařilo se ani akciím ČEZ, které nakonec podlehly padající ceně elektřiny. Společnost zakončila týden na 413,6 Kč, tedy o 6,9 procenta slabší.

Naopak nejvíce se dařilo Komerční bance s růstem o 2,6 procenta na 5077 Kč, která je vnímána spíše jako defenzivní titul a dokázala jít proti negativnímu vývoji finančního sektoru v Evropě.

Příští týden zůstane pozornost investorů zaměřena stále na Čínu a případné další oslabovány měny. "Zrušení technických limitů může případně vést k ještě větší rozkolísanosti trhu, než jakou jsme viděli doposud. Celkově očekáváme, že celý trh bude procházet velmi rozkolísaným obchodováním s úzkou návazností na obchodování v Číně," odhadl analytik.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.