Česká vývojářská společnost eMan chystá IPO za 40 mil. Kč na trhu START pražské burzy

14:32 | E V | Diskuze

Česká vývojářská společnost eMan chystá upsání akcií na Burze cenných papíru, respektive jejím trhu START. V rámci IPO plánovaného na první polovinu roku chce získat zhruba 40 mil. Kč.

Ilustrativní obrázek
Foto: Fio banka

„Trh START je pro nás z mnoha důvodů platformou, která nás zajímá. Na burze se vidíme do budoucna jako stabilní dividendový hráč. I ze současné koronavirové situace hodláme vyjít silnější, k čemuž již podnikáme řadu kroků. IPO na burze bude jeden z nich. Očekáváme od něj vyšší efektivitu řízení financí i určitou stabilizaci firmy po letech dynamického růstu,“ uvádí výkonný ředitel společnosti a jeden ze zakladatelů Jiří Horyna.

„Potřeby společnosti na nový kapitál se aktuálně pohybují na úrovni 40 milionů korun. Ty hodlají stávající podílníci získat skrze emisi nových akcií. Nabízen bude minoritní podíl a společnost si začne mapovat zájem mezi vybranými investory na trhu již v dubnu. Parametry transakce by pak měly být zveřejněny v průběhu května,“ uvádí poradce Starteepo v prohlášení.

Společnost uvádí, že v současné chvíli jedná také s několika zájemci z řad strategických investorů a nevylučuje tak prodej napřímo.

Společnost začala fungovat v roce 2010 a v roce 2019 dosáhla výnosu 165 mil. Kč. Pracuje pro ni více než 120 lidí v ČR a USA. Zabývá se především vývojem mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Mezi její klienty patří například Škoda Auto, Honeywell, Edenred, E.ON, ČSOB, Allianz, Generali Česká pojišťovna nebo MND.

Zdroj: eMan, Starteepo

Zdroj:Jan Tománek Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.