Česká IT skupina BootIQ nabrala během dvou let 250 lidí

14:40 | B Z | Diskuze

Česká IT společnost BootIQ se stále rozrůstá.

Ilustrativní obrázek
Foto: Ken Teegardin

Díky nejnovější akvizici společnosti Blueberry její investice do expanze za poslední rok přesáhly 100 milionů korun. Firma tak navazuje na předchozí akvizice, díky kterým zvýšila obrat o 800 % na 300 milionů korun a zčtyřnásobila počet svých zaměstnanců. V oblasti web developmentu je BootIQ nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě.

Díky akvizici Blueberry se řady BootIQ rozrostly o dalších více než 50 odborníků na digitální vývoj. Nově tak mezi klienty patří například Metrostav, Neoris, Českomoravský beton, Nestlé, Škoda Auto a řada dalších významných firem.

Za úspěchem je podle Marcela Červeného, výkonného ředitele BootIQ, využití kapacit ve více lokalitách ČR a SR, ne jen v hlavních městech. Dalším faktorem je zdravá a lidská kultura bez korporátních rysů.

“Aktuálně máme v týmu více než 250 vývojářů, kteří se zabývají oblastmi od ecommerce, fintech a vývoj webů a aplikací přes analýzu a reporting dat až po implementaci SAP nebo Odoo,” říká Marcel Červený. “Do konce roku bychom chtěli rozšířit řady odborníků o dalších 50 a podpořit další růst směřující k co nejširší komplexitě ještě o cca 20 %. V plánu jsou i další akvizice.”

První firmy se k BootIQ připojily v dubnu 2017. Na konci roku 2017 se připojila společnost W3W s produktem eshopové platformy Shopio. V průběhu roku 2018 pak pokračoval organický růst, kdy se společnost rozrostla ze 40 lidí na 105. V lednu 2019 byla integrována slovenská firma Adbee a další organický růst znamenal 120 lidí. Na konci prvního kvartálu 2019 došlo k důležitému spojení se společností Novasoft a jejich 50 specialisty na SAP.

“Naší strategií je růst jak organický, tak i skrze akvizice profitabilních softwarových společností malé a střední velikosti. Konsolidace těchto společností nám umožňuje dosáhnout na širší škálu zákazníků, vytvořit stabilní klientské vztahy skrze komplexní dodávku služeb a v neposlední řadě držet ziskovost na vyšší úrovni, než jaké je schopna dosahnout společnost menšího rozměru,” říká Červený.

Aktuálně BootIQ obsluhuje přes 200 klientů, mezi které patří T-Mobile, Košík, KB, JAMU, VUT Brno, Astratex, Fingo a mnoho dalších. Skupina má nyní 12 poboček, z toho devět v Česku, dvě na Slovensku a jednu v Srbsku.

Za BootIQ stojí investiční skupina InTeFi Capital Lukáše Nováka, který je jejím majoritním akcionářem. Skupina vznikla v roce 2018 spojením jeho firem především z oblastí financí, médií a developmentu. V Česku na Slovensku a v Srbsku zaměstnávají firmy, ve kterých je InTeFi akcionářem, aktuálně přes dva tisíce lidí.

Zdroj:Pavel Machajdík, ShrtCut Studio s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Skupina ČEZ podle informací deníku E15 zúžila seznam zájemců o rumunská aktiva

Ilustrativní obrázek

Ratingová agentura Fitch zhoršila rating úvěrové spolehlivosti pro výrobce letounů Boeing

Ilustrativní obrázek

Lufthansa bude používat Google Cloud ve snaze o sjednocení různorodých IT systémů a procesních dat

Ilustrativní obrázek

Hyundai prezentuje na konferenci MIF 2019 filozofii budoucí mobility, zaměřenou na člověka

Ilustrativní obrázek

O2 představilo výsledky za 3Q: Výnosy za odhady zaostaly, ziskovost naopak pozitivně překvapila

Ilustrativní obrázek

Delta Airlines zveřejnila výsledky za 3Q FY19; do konce roku 2020 přijme nejméně 12 tis. nových lidíČti více
Ilustrativní obrázek

Německý open na zelené vlně

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie v prázdninovém módu bez výraznějších pohybů

Ilustrativní obrázek

Komentář k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region na pozadí obav z koronaviru oslaboval

Ilustrativní obrázek

Rozbřesk: Koruna testuje nová maxima, nad trhy hrozí čínský koronavir

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.