Cena za nejlepší inovaci pro Gebrüder Weiss

15:15 | E V | Diskuze

Systém ETA (Estimated Time of Arrival) společnosti Gebrüder Weiss získal první místo v oborové soutěži LOG IN 2020.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gebrüder Weiss

„Z první příčky v kategorii Technická a technologická inovace roku 2020 máme pochopitelně radost. Systém, který umožňuje v reálném čase poskytnout informace o předpokládaném čase doručení zásilky přináší nové výhody především našim zákazníkům,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Službu, která zákazníkům umožňuje ještě přesněji zjistit časový údaj o předpokládaném doručení jejich zásilek zprovoznil Gebrüder Weiss v květnu tohoto roku. Informační systém s názvem ETA (Estimated Time od Arrival) nepřetržitě aktualizuje předpokládaný čas příjezdu jakékoli zásilky v závislosti na momentální dopravní situaci. Výpočet časového úseku pro koncové doručení je zúžen na dvouhodinový interval pro vlastní předání zásilky. Zákazníci mohou sledovat proces odeslání online, včetně odhadované doby koncového doručení zásilek.

“Gebrüder Weiss nabízí tuto digitální službu pro sběrnou dopravu nejen v České republice, ale všude tam, kde zajišťuje také koncové doručení. Díky komplexní síti našich vlastních terminálů na pozemních dopravních trasách od švýcarské Basileje na západě až po gruzínské hlavní město Tbilisi na východě je ETA dostupná na území celé Evropy,” vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodní a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

ETA není jedinou novinkou u Gebrüder Weiss, která uspěla v letošní soutěži LOG IN. Mezi tři nejlepší technické a technologické inovace roku se zařadil také nový zákaznický portál myGW. „Investice do rozvoje a inovací technologií i procesů jsou důležitou součástí dlouhodobé strategie a firemních hodnot Gebrüder Weiss. Systematicky pracujeme na výzkumu a reálném využívání takových postupů a technologií, které jsou přínosem pro naše klienty, životní prostředí nebo lidskou společnost jako takovou,“ uzavírá Jan Kodada.  

 

……..…………………………………………………………………………………………………

O společnosti:

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru. 

Zdroj:Jiří Kolář, Knowcomm
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Raiffeisenbank zavádí poskytování exportních úvěrů online

Ilustrativní obrázek

IBM reportoval výsledky za 3Q, největšího růstu zaznamenaly cloudové služby

Ilustrativní obrázek

MONETA pokračuje v prodeji úvěrů v selhání, zisk z dalších aukcí činí 75 milionů korun

Ilustrativní obrázek

Boeing Max v Evropě splnil bezpečnostní testy, koncem roku 2020 by mohl být opět v provozuČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza na začátku obchodního dne ztrácí

Ilustrativní obrázek

V Asii se obchodovalo smíšeně

Ilustrativní obrázek

Americké akcie se nakonec propadly výrazněji do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevírá růstem

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy připisovaly zisky, makro data v Číně nad očekávání

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.