Cena volání v rámci Evropské unie klesla na polovinu. Dobrá zpráva i pro české firmy

17:17 | E V | Diskuze

Ve středu 15. května začalo platit nařízení Evropské komise, podle kterého musí všichni operátoři snížit cenu některých svých služeb do zemí Evropské unie.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Cena volání může stát maximálně 5,9 Kč za minutu, SMS zpráva pak 1,8 Kč. Výhodnější volání ze zahraničí a do zahraničí může být jedním z důležitých faktorů, které podněcují zájem o korporátní cestování.

Jen za duben jsme prodali na 30 tisíc letenek, z toho v polovině případů se jednalo právě o pracovní  cesty,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz a dodává: „Firmám se za současných cenových podmínek cestování do zahraničí jednoznačně vyplácína pracovní cesty vysílaní pracovníci jsou pak v zahraničí i díky levnému volání v úzkém kontaktu s mateřskou firmou a zahraničními dodavateli, což zefektivňuje cesty třeba za obchodem.“

Češi podle Letušky v rámci Evropské unie nejčastěji cestují do Paříže, Londýna, Amsterdamu, Bruselu, Barcelony, Vídně a Frankfurtu. Nejnižší ceny letenek přitom začínají na několika stokorunách a novým trendem je zvýšený zájem o cestování zejména do vzdálenějších destinací v tzv. prémiových třídách – Byznys třídě a První třídě, což souvisí s dobrou ekonomickou kondicí českých firem.

Zdroj:Veronika Sádovská, AMI Communications
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Morgan Stanley snižuje cílovou cenu pro akcie ČEZ na 556 z předchozích 566

Ilustrativní obrázek

Asijsko-Pacifické indexy se během páteční seance pohybují smíšeně

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street v závěru obchodování mírně korigovaly

Ilustrativní obrázek

Pražská burza nepatrně ztratila

Ilustrativní obrázek

Wall Street po otevření posiluje

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.