Cena ropy stoupá. Analytici z Goldman Sachs radí, které akcie by díky tomu měly posilovat

27.05.2016 11:15 | wa pe | Diskuze

Cena ropy se zotavuje mnohem dříve, než se čekalo. Které akcie koupit za aktuální rally radí analytici z Goldman Sachs.

Foto: Public Domain

 

Cena ropy se včera poprvé po sedmi měsících přehoupla přes důležitou psychologickou hranici 50 USD za barel, což podpořilo optimistické odhady analytických týmů, které upozorňují na rychlý pokles produkce a klesající stav zásob

Přirozenou otázkou mnoha investorů nyní je, které společnosti budou ze zotavení nejvýrazněji profitovat. Analytici z Goldman Sachs naznačili tři hlavní oblasti, které zasluhují pozornost, těžba z roponosných břidlic ve Spojených státech, blízkovýchodní producenti sdružení v OPEC a společnosti se zaměřením na zvýšení produkce stávajících vrtů (brownfield).

Hlavní výhodou producentů na Blízkém východě jsou nízké náklady na těžbu, zatímco těžaři z břidlic mají možnost pružněji reagovat na výkyvy v poptávce a nabídce. Společnosti, které se zaměřují na rozvoj stávající těžební infrastruktury používají pokročilé technologické inovace pro prodloužení životnosti ropných polí. Náklady na takto získanou ropu jsou často nižší než u zcela nové prospekce a těžební činnosti.

V Goldman Sachs nezůstali jen u obecných doporučení, ale zmínili také některá konkrétní jména, která by měla na aktuální rally na ropě profitovat. Analytici uvedli například Schlumberger Limited, Haliburton Company a Nabors Industries Ltd. Tyto společnosti jsou dobře připraveny na budoucí vývoj v oblasti těžby ropy, který bude charakteristický nižší cenou a rozsahem investičních projektů a vyšším podílem pokročilých technologií.

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.