Cena ropy padá, Warren Buffett nakupuje

16:47 | wa pe | Diskuze

Cena ropy padá v posledních dnech na nová minima a společně s ní i akcie těžařských a distribučních společností. Věštěc z Omahy, Warren Buffet však, jak se zdá, nachází perličky i na dně trhu s ropou.

Foto: Public Domain

 

Několik dní předtím než cena ropy začala pokoušet hranici 30 USD za barel nakoupila Berkshire Hathaway 2,5 milionu akcií energetického giganta Phillips 66 (PSX) za průměrnou cenu 77,22 USD.

Společně s nově koupenými akciemi tak podíl Warrena Buffetta na titulu činí asi 5 miliard USD. Největší objem nákupů proběhl minulý čtvrtek, kdy se cena akcií společnosti dostala na svá tříměsíční minima. Pro těžce zkoušené investory to může být signálem, že hodnota se z trhu s ropou nevytratila úplně.

Vzhledem k možnému časovému odstupu mezi hlášením pro Komisi pro cenné papíry (SEC) a samotnou transakcí se nedá vyloučit, že nákupy akcií Phillips 66 ze strany Berkshire Hathaway dále pokračovaly.

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.