Cena kakaa klesá. Co to znamená pro akcie Hershey, Mondelez či Nestlé?

09:18 | wa pe | Diskuze

Jen v posledním roce poklesla cena kakaa o 37 % a analytici předpovídají její další oslabení. Profitovat by z toho měli především akcie výrobců cukrovinek jako Hershey či Nestlé.

Foto: Public Domain

Velký potenciál skýtají především geneticky modifikované odrůdy. Genom kakaa byl již v roce 2010 přečten společnostmi IBM a Mars Inc. ve spolupráci s ministerstvem zemědělství USA.  Experti očekávají, že výnosy kakaa by mohly díky vhodným modifikacím vzrůst až o 500 %. 

Analytici Bernstein včera zvýšili své investiční doporučení pro akcie Hershey z „Market Perform“ na „Outperform“ a zvýšili také jejich cílovou cenu ze 109 na 127 USD. Jsou přesvědčeni, že klesající cena kakaa více než vyváží mírně rostoucí cenu mléka. Podle odhadů Bernstein se náklady na kakao podílí na konečné ceně produktů Hershey asi z 10 až 15 %.  Naposledy, kdy došlo k podstatnému snížení cen kakaa, zaznamenala společnost nárůst své hrubé marže z 42,2 % v roce 2011 na 46 % v roce 2013. 

Hershey se pochlubila snížením vstupních nákladů již ve svých hospodářských výsledcích za první čtvrtletí a tento trend by měl i nadále pokračovat. Společnost navýšila svůj celoroční odhad růstu hrubé marže z 15-25 bazických bodů na 50 bazických bodů. V Bernstein se domnívají, že hrubá marže Hershey by mohla v jednom roce vzrůst z 46,2 % na 47,8 %. Problematickým je především načasování tohoto zvýšení, jelikož nejsou k dispozici údaje o zajištění Hershey na trhu s komoditami, tedy za jaké ceny má nasmlouvány své dodávky kakaa po zbytek roku.  Nicméně v Bernstein se domnívají, že v průběhu příštího roku k podstatnému navýšení marží s velkou pravděpodobností dojde.

Analytici také konstatují, že čokoládové produkty dobře odolávají současnému trendu zdravého stravování a to především u generace mileniálů, která se jinak vyznačuje podstatně odlišnými stravovacími návyky.  Společnosti jako Hershey, Mars, Mondelez International Inc. a Nestle SA. nyní navíc investují do inovací a marketingu podstatné sumy, segment čokoládových produktů by tak měl i  v následujících čtvrtletích zaznamenat solidní růst.

V dlouhodobém výhledu bude na tržby výrobců cukrovinek negativně působit další rozmach online prodejů, které omezí takzvané neplánované impulzivní nákupy v kamenných prodejnách. Tento efekt se však projeví pouze postupně a v průběhu několika následujících let, uzavírají analytici.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.