Cena Bitcoinu na úrovni 72 000 dolarů? Možná se dočkáme dříve, než si myslíte

15:15 | B Z | Diskuze

Od počátku roku 2015 do prosince 2017 prudce vzrostla cena Bitcoinu z přibližně 150 na 20 000 dolarů.

Ilustrativní obrázek
Foto: Zach Copley

Parabolický pohyb v tomto období znamenal ohromující nárůst kurzu Bitcoinu o 13 233 procent.

Na rekordní cenu Bitcoinu určitě v současné době nostalgicky vzpomínáte, nicméně tušíte, že bychom už brzy opět mohli být svědky bouřlivého parabolického růstu kurzu Bitcoinu? Jak můžete vidět na grafu níže (cena Bitcoinu je vyjádřena logaritmickým měřítkem), cenové pohyby zaznamenané na Bitcoinu v poslední době vykazují naprosto totožný vzor, jaký byl na Bitcoinu vidět i v době před zmíněným růstem o více než 13 tisíc procent.

V příštích několika letech by tak podle analýzy, kterou zveřejnil na svém twitterovém účtu uznávaný kryptoměnový obchodník Peter Brandt, mohla cena Bitcoinu stoupnout ze současných 8 tisíc dolarů až na více než 50 tisíc dolarů.

 

Proč se opět objevují super-býčí predikce budoucnosti Bitcoinu?

Jak bylo zveřejněno 6. dubna na stránkách CCN, Peter Brandt představil věrohodnou technickou analýzu, která podporuje potenciál Bitcoinu vysoko nad hranicí 20 tisíc dolarů, jež je jeho prozatímním historickým maximem a odhaduje jeho dlouhodobý cenový cíl na úrovni mezi 50 a 72 tisíci dolary.

Brandt prozradil v rozhovoru pro Yahoo, že je v současné době trh s kryptoměnou v ideální pozici, která by mohla předznamenávat parabolický býčí růst.

V období od začátku letošního roku do začátku dubna Bitcoin několikrát testoval hladinu klíčové rezistence na úrovni 4200 dolarů, nicméně dominantní kryptoměna ukázala poměrně výraznou nerozhodnost svými návraty až k hodnotě 3 000 dolarů. Začátkem dubna však cena Bitcoinu hranici prorazila impozantním nárůstem o téměř 20 procent ze 4 200 na více než 5 000 dolarů.

Celý duben se pak nesl ve znamení stabilizace ceny Bitcoinu nad hranicí 5 000 dolarů. Od začátku května však nejvýznamnější kryptoměna opět roste. Za toto období připsala již téměř 50 %, jenom za posledních pár dní můžeme hovořit o 20 procentním nárůstu ceny až na téměř 8 300 dolarů.

Jak fundamentální, tak i technické ukazatele naznačují silný krátkodobý růstový trend ceny Bitcoinu, zejména pokud si digitální aktivum udrží v příštích týdnech svou dynamiku. Nevidíme důvody, proč zpochybňovat současné cenové pohyby Bitcoinu, které znamenají jeho nejlepší čtvrtletí od podzimu roku 2017. Klíčovou roli hraje v současné době udržení ceny Bitcoinu nad jeho klíčovým supportem – 200denním klouzavým průměrem o hodnotě 4 444 dolarů.

Nad hodnotu 200denního klouzavého průměru se však Bitcoin výrazně dostal právě při zmiňovaném dubnovém 20procentním posílením a od této doby se nad jeho hodnotou bezpečně drží.

 

Pozitivní tržní sentiment

Předpoklad růstu Bitcoinu Peterem Brandtem i dalšími technickými analytiky primárně závisí na krátkodobé výkonnosti Bitcoinu, konkrétně pak na faktu, zda se bude schopný udržet nad klíčovou úrovní rezistence.

Ovšem i další významné kryptoměny jako Litecoin nebo Ethereum zaznamenaly v posledních několika týdnech velké zisky, což ukazuje, že celkový tržní sentiment je velmi pozitivní.

Momentálně také už od pondělí 13. 5. probíhá konference Consensus. Na této konferenci, které se každoročně účastní tisíce vysoce postavených manažerů a ředitelů, bylo během prvního dne představeno několik novinek, jako třeba spuštění decentralizovaného nástroje Identity společností Microsoft, nebo předzvěsti toho, že eBay začne virtuální měny podporovat.

Vydrží kryptoměnám tento býčí trend i další dny? Bitcoin si přeci jen připsal cca 48% nárůst během posledních 14 dní bez významnější korekce.

Zdroj:Kurzy.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Švýcarsko uděluje licence dvěma kryptoměnovým bankám

Ilustrativní obrázek

Rakouský operátor akceptuje kryptoměny

Ilustrativní obrázek

Technická analýza - Bitcoin 16.08.2019

Ilustrativní obrázek

Rozhovor o bitcoinu s Martinom Novákom, hlavním analytikom Broker Consulting

Ilustrativní obrázek

Hranice 12 500 dolarů padla. Hodnota bitcoinu prudce roste

Ilustrativní obrázek

Investoři zažívají žně. Daří se americkým akciím, zlatu i bitcoinuČti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza umazala pondělní zisky, nedařilo se především bankovním emisím

Ilustrativní obrázek

Bayer hodlá investovat 20 mil. USD do americké společnosti zabývající se datovými systémy

Ilustrativní obrázek

Dvoufaktorové ověřování pro platby na internetu

Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevírá úterní obchodní seanci se zelenou nulou

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy se vyvíjejí smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie mírně oslabily

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.