Celníci zajistili dodávku 22 tun kakaových bobů

21:34 | Redakce W4T | Diskuze

Moravskoslezští celníci zajistili na svém celním oddělení v Paskově dodávku 22 tun kakaových bobů dovezených z Nikaraguy.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Byly plesnivé a nevhodné pro zpracování v potravinářství. Dovozce, kterým je ostravská firma, je musí vyvézt mimo EU, jinak budou zničeny. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezského celního úřadu Pavla Zdobnická.

Kakaové boby nakoupila v zahraničí ostravská společnost, která z nich chtěla vyrobit kakaovou pastu používanou při výrobě dalších potravin. Celníci ale společně s kolegy ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili, že k tomuto účelu nejsou vhodné. "Kakaové boby byly porostlé plísní viditelnou pouhým okem. Plíseň prostupovala i přes jutový obal. Jednalo se celkem o 478 pytlů surových kakaových bobů o hmotnosti 21.988 kilogramů," uvedla mluvčí. Celková hodnota nákladu se pohybuje kolem 1,1 milionu korun, dodala.

Kvůli plísni celníci zboží nevpustili do volného oběhu. Naopak bylo přemístěno pod přímý celní dohled. "Dovozce jsme vyzvali, aby nám doložil doklady prokazující možnost zpětného vývozu kakaových bobů mimo Evropskou unii. Pokud by dovozce doklad nedoložil, zboží zlikvidujeme," uvedla Zdobnická.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Sucho a česká ekonomika

Ilustrativní obrázek

Vývoj cen komodit: Ropa (-1,36 %), Zemní plyn (+7,23 %), Zlato (+0,33 %), Měď (-1,65 %)

Ilustrativní obrázek

Vývoj cen komodit: Ropa (-1,39 %), zemní plyn (+0,97 %), pšenice (-0,58 %)

Ilustrativní obrázek

Vývoj cen komodit: Ropa (+1,40 %), Zemní plyn (+1,90 %), Zlato (-0,47 %), Měď (+0,28 %)Čti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v mírných ziscích

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen v zemědělství a stavebnictví

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.