Čeká americké akcie korekce? Riziko je značné, tvrdí manažeři hedge fondu Renaissance Technologies

09:06 | wa pe | Diskuze

Ředitel sekce řízení rizik v hedge fondu Renaissance Technologies , Ed Hubner se obává, že trhy se nechaly ukolébat dlouhodobě nízkou volatilitou, a nepřipouští si proto, že by americké akcie čekalo výraznější oslabení.

Ilustrativní obrázek
Foto: Tambako The Jaguar

Zrychlující se globální růst, daňová reforma a celkově příznivé politické prostředí v USA vedly v minulém roce k dalšímu výraznému posílení indexu S&P 500, který tak dosáhl průměrné P/E valuace na úrovni 18,6. Ed Hubner z Renaissance Technologies varuje, že tato valuace akciového trhu by mohla být ospravedlnitelná pouze za situace, kdy nedojde k růstu volatility a výnos 30letých státních dluhopisů USA nepřekročí 3 %. „Nicméně s tím, jak se rýsuje možnost vyšších úrokových sazeb a zvýšení volatility, vyvstává riziko, že cenu aktiv čeká korekce,“ uvedl. Takzvaný index strachu Cboe Volatility Index (VIX) podle něj nevysílá varovné signály ze dvou důvodů, jednak je to rostoucí obliba tržních strategií sázejících proti nízké volatilitě obchodování a jednak je to ztráta korelací v rámci indexu S&P 500.

Po dvou letech od poslední významnější korekce investoři znovu podléhají nebezpečnému dojmu falešného bezpečí.  Hubner podotýká, že důvody k obavám jsou přitom zřejmé. Na prvním místě uvádí zplošťování výnosové křivky, které by mohlo být způsobeno prodejem dluhopisů v držení FEDu. Pokud by zároveň došlo k omezení objemu nákupů státních dluhopisů USA ze strany Číny, znamenalo by to výrazný nárůst deficitu federálního rozpočtu, varuje manažer.

Hubner varuje, že žádný trend netrvá věčně a přestože je nemožné přesně předpovědět chvíli, kdy dojde k obratu trhu, investoři by se na tuto eventualitu měli vhodně připravit.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Berkshire zvýšila v Q2 podíly v Apple, US Bank, Teva, BNY Mellon a Delta

Ilustrativní obrázek

Které akcie aktuálně shortují hedge fondy?

Ilustrativní obrázek

Carl Icahn a Arca Capital se staví proti plánováné privatizaci AmTrust

Ilustrativní obrázek

Fujifilm žaluje Xerox za neuskutečněnou fúzi

Ilustrativní obrázek

Warren Buffett vidí silný potenciál v Teva Pharmaceutical

Ilustrativní obrázek

Americké akcie oslabí až o 30 procent, varuje uznávaný kontrariánský investor Mark MobiusČti více

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.